Öne Çıkanlar ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR! öneri TÜRKİYE GENELİ 5 BİN 801 KİŞİYİ ELEDİ ÇİÇEK EKİNÖZÜ SEÇİME VE İKTİDARA HAZIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE İŞKUR FARKI

Bu haber kez okundu.

BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK’Ü ANDIK
 Büyük Önder Atatürk, ebediyete intikal edişinin 76. yıldönümünde, Özel Sanko Okulları’nda düzenlenen etkinliklerle anıldı. Öğrenciler, veliler, öğretmenler ve yöneticilerin katıldığı etkinlikler, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın hep birlikte okunması ile başladı.

 

Genel Müdür Toklucu, Mustafa Kemal Atatürk’ün engin ileri görüşlülüğü ile kurduğu Cumhuriyet’in, kapsamlı bir aydınlanma ve çağdaşlaşma atılımı olduğunu söyledi.

 

“Atatürk’ün mücadeleci, güçlükler karşısında yılmayan kişiliği, milli mücadelenin zaferle sonuçlanmasını sağlamıştır” diyen Toklucu, şöyle devam etti:

 

“Mustafa Kemal Atatürk, bütün düşüncelerini fiile dönüştürürken gücünü millet sevgisinden almış, kişiliğini oluşturan eşsiz vasıflarla kitleleri sürükleyebilen, fikirleri, görüşleri, eserleri ile diğer milletlerin bağımsızlık ve hürriyet mücadelelerinde örnek alınan devlet adamı olmuştur. Atatürk’ün ebediyete intikalini tarifi imkansız bir acı ile idrak ediyoruz.”

Anma töreni kapsamında, Tarih öğretmeni Mustafa Demir günün anlam ve önemini dile getirmesi, Sanko Koleji öğrencisi Hakan Tekerekoğlu’nun “Yakın Heykellerimi” isimli şiiri okumasıyla devam etti.

 

Tören, etkinliğe katılanların Atatürk’ün büstü önünden saygı geçişi ve çiçek sunumu ile sona erdi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol