banner1351
Öne Çıkanlar TÜNEL KAVŞAKTA İNCELEME EMİRİLYAS MAHALLESİNDE HARABE YAPI YIKIMI DULKADİROĞLUNDA BOŞ ALANLAR MOBİL EKİPLE TEMİZLENİYOR İHL KARİYER GÜNLERİ KONFERANSI YAPILDI İZAHI YAPILAMAYANIN MİZAHINI YAPTILAR

Bu haber kez okundu.

“BU TÜR ETKİNLİKLER, KARDEŞLİĞİMİZİ PEKİŞTİRİR”
 Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil, Ankara Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen Bitlis Günleri etkinliğindeki birlik ve beraberlik havasının çok olumlu olduğunu belirterek, “Ülkemiz insanının kardeşliğinin derecesini görmek isteyenler bu etkinliğe gelsinler. Bu ülkenin insanların nasıl kaynaştığını, etle tırnak gibi olduğunu Bitlis Günleri etkinlikleri bir kez daha gördük” dedi.

“DİYARBAKIR’DA ANKARA GÜNLERİ DÜZENLENMELİ”

Çözüm sürecinin çok hızlı ve olumlu geçtiğini ifade eden Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil, “Saidi Nursilerin, İdrisi Bitlisilerin memleketi Bitlis, ülkemizin birlik ve beraberliğini görmek isteyenler için en güzel örneklerden birisidir. Ankara’da nasıl Bitlis günleri, Diyarbakır Günleri düzenleniyorsa, Diyarbakır’da, Bitlis’de, Siirt’te de Ankara, Kayseri, Konya günleri düzenlenmelidir. Bu tür etkinlikler kardeşlik hukukumuzun daha da güçlenmesini sağlayacaktır. Böylece beklediğimiz, arzu ettiğimiz huzur ortamı gelişecektir” şeklinde konuştu.

Stantları gezen Nevzat Pakdil, “Açılan stantlarla Bitlis’in Ankara’ya taşındığını gördük. Ankara Kültür Merkezi'nde sergilenen yöresel el emeği ürünleri görme ve yöresel yemekleri tatma imkânı bulduk. AK Parti Bitlis Milletvekillerimiz Vahit Kiler ve Vedat Demiröz Beyler bizlere büryan kebabı ikram ettiler. Ayrıca şifa niyetine yenilen karlı pekmezin de tadı bir ayrı güzeldi. Bu kardeşliği, bu dostluğu bizlere gösteren Bitlislilere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AHLAT BASTONU HEDİYE EDİLDİ

Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil’e yörenin en güzel el işlemeli Ahlat Bastonu hediye edildi. Ahlat ve Adilcevaz İlçelerinde yapılan Ahlat Bastonu ile ün salan bu el sanatı, ceviz, karaağaç, dut ve kiraz ağaçlarını el marifetiyle yöresel desen oymak ve kemik işlenerek vernik veya golmak cila ile cilalanarak Selçuklu motifleri ile süslenmektedir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol