banner1470
banner1473
Öne Çıkanlar BİR ÇOCUK BİR TEBESSÜM KAMPANYASI TEOG ŞAMPİYONLARINDAN ZİYARET MHPLİ BAŞKAN AKPINARDAN ÜNALA SERT CEVAP! Din görevlileri GÜÇLÜ HÜKÜMETE İHTİYAÇ VAR

Bu haber kez okundu.

BATI MAHALLELERİNE ULAŞIM KISALIYOR

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen İmran Kılıç Bulvarı ve Köprüsü projesinde çalışmalar devam ediyor. 75 Milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen proje ile batı mahalleri – şehir merkezi ulaşımı yarı yarıya kısalıyor. Proje kapsamında Kayseri Yolu ile Batı Mahalleleri Grup Yolu arasında oluşturulan 5 kilometrelik yeni bulvarda zemin dolguları tamamlanırken, yağmursuyu altyapısında da sona gelindi. İnşa edilen 210 metre uzunluğunda, 7 ayaklı köprüde de son çalışmalar gerçekleştiriliyor.

YENİ GELİŞİM BÖLGESİ

Şehre kazandırılan yeni arter, özellikle Batı Mahalleleri ile Şehir Merkezi ulaşımında önemli bir alternatif olacak. Adana Yolu üzerinden 22 kilometrelik mesafe ile sağlanan ulaşım, projenin tamamlanmasıyla 10 kilometre düşecek. Hayata geçirilen yatırım, bölgedeki yaklaşık 60 bin vatandaş için hem zaman hem de yakıt tasarrufu sağlayacak. Adana ve Kayseri Yolu üzerindeki kavşaklarda da trafik yoğunluğunu önemli ölçüde azaltacak proje şehrin yeni gelişim bölgesi için önemli bir değer olacak. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1462

banner1463

banner1464

banner1465

banner1466

banner1469

banner1472

banner1474

banner1478