Öne Çıkanlar KMS 1 PUANLA DÖNDÜ HÜRRİYET YAZDI ÖZÇAM MARKET BEN İNANIYORUM dizi

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN ŞEN’DEN BAYAN MESLEKTAŞLARINA JEST
 Bayındır İşhanındaki Oda binasında yaklaşık 25 kadar bayan meslektaşı ile yemek yiyen, arkasından da günün anlam ve önemine ilişkin bir pasta ikramı karşısında duygulanan bayan mali müşavirler, başkan Arif Şen’e teşekkür ettiler.

Yemek sonrası bir konuşma yapan Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Arif Şen, dolu dolu bir hafta gerçekleştirdiklerini, ziyaretler ve etkinliklerle zenginleştirdikleri hafta sonrası, kadınlar gününde bir araya gelmekten mutlu olduğunu ifade etti. Şen; “Sizler, yani kadınlarımız, hayatın anlamına anlam katan kimselersiniz. Yaşamımızda önemli bir yeriniz var. Hayatımızın her anında bizleri onurlandıran, bizleri eğiten, yetiştiren, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakâr kadınlarımızın hayatımızdaki değerini kelimelerle ifade etmek mümkün değil. Çalışma hayatında da kadınlarımız önemli bir yere sahip. Yıl içinde bir gün kutlanan, kadınlar için önemli bir yere sahip olan bu gün sadece bir güne sığdırılmamalı” dedi.

YAŞAMIMIZIN MİMARI KADINLAR

Başkan Arif Şen konuşmasının son bölümünde Peygamberimiz Hz.Muhammed’in ‘cennet annelerin ayakları altındadır’ sözüne atıfta bulunarak, “Sözün muhatabı tüm kadınların ve üyelerimizin kadınlar gününü kutluyorum, sağlık ve mutluluklar diliyorum. Sizler bizim  yanımızda çok kutsalsınız, sizler birer kutsal emanetsiniz!” diye konuştu, her alanda olduğu gibi, mali müşavir bayanların da daha dikkatli ve ciddi işe sarıldıklarını kaydetti, meslek ahlakı hakkında uyarıcı tavsiyelerde bulundu.

VE JEST, VE PASTA KESİLİRKEN…

Gün sebebiyle Başkan Yardımcısı Abdullah Kalın, servis ve organize konusunda başarısını ortaya koyarken, yemek sonrası günün anlam ve önemi yanında, kadın meslektaşlarına verdiği önem sebebiyle bir de pasta kesilirken, pastayı mesleğin tecrübeli isimlerinden Semiha Yüksel Boztepe ile Emel Karslıoğlu kesti.

Pastayı kesen bayanlar kendilerine servis yaptılar, başkan Şen’e de bu jestinden ötürü teşekkür ederek, “Gerçi bugün dünya kadınlar günü ama, günlük yaşamda kadın ve erkek bir birini tamamlayan unsurlar. Bizi hatırladığınız için, jestiniz için size ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarınıza teşekkür ediyoruz” dediler.

Kahramanmaraş ve ilçelerinde serbest muhasebeci mali müşaviri sayısı yaklaşık 550 iken, bunun 38’ini bayanlar oluşturuyor. 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol