Öne Çıkanlar PATRİOT ÜSSÜNDE BAYRAK KRİZİ ŞEHİTLERİMİZ dizi PAZARCIK ÇÖP TRANSFER İSTASYONU HAZIR YÜRÜYEN BİLBORDLARLA TANITIM

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN OKUMUŞ GAZETECİLERİ UNUTMADI
 Türkoğlu belediye başkanı Osman Okumuş, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan gazeteciler gününü kutlayarak,15 km doğal gazın yetkililerden sözünü aldığını ifade etti.

Türkoğlu ilçesinin Beyoğlu mahallesinde Bababurun kale park ve mesire alanında, gazetecilere özel davet veren Başkan Okumuş çalışan gazetecilerin gününü kutlayarak konuşmasına şöyle devam etti;”Daha önce iki dönem Beyoğlu belediye başkanlığı yaptım,belde belediyeleri kapanınca ilçede seçime girdik ve büyük bir oy farkı ile aldık bunda siz gazeteci arkadaşlarımın da çok büyük payı var.   "Her mesleğin kendine özgü zorlukları vardır ama gazetecilik mesleği, meslek grupları içerisinde en zorlarından bir tanesidir. Halkımızın haber alma hakkının temsilcileri olan gazetecilere bu özverili çalışmalarından dolayı teşekkür borçluyuz. Haber alma noktasında kamu yararı adına çok önemli bir görevi ifa eden basınımız, sorunların çözümüne katkı sağlayarak ilçemizin gelişmesine de önemli destek vermektedir. Demokrasinin temel taşlarından biri olan basın; düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün şüphesiz en etkili aracıdır. Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasimizin korunması için de önemli bir görev üstlenmektedir.

Basın sektöründe özellikle muhabir arkadaşlarımızın yaptığı büyük fedakarlık gerektiren bir iştir. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yerel ve yaygın basında çalışan bütün basın mensuplarına yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederim. Buradan sizlere; yetkililerden ilçemize 15 kilometrelik doğalgaz hattı sözünü aldık inşallah en kısa zamanda vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız aynı zamanda Türkiye’de 13 ilde bulunan ‘lojistik’ merkezi kurulum aşamasında,ilçemze büyük iş istihdamı sağlayacaktır,ilçemize parke makinası aldık şuan kurulum aşamasında şubattan sonra tüm mahallelerimizdeki yollarımıza döşenecek ve vatandaşlarımız kışın çamurdan , yazın tozdan kurtulacaklar, ilçemizde bulunan yaklaşık 100 fabrikanın işletileceği (OSB) Organize Sanayi Bölgesi fabrikalarının inşaatları da devam etmektedir.Bu iş istihdamları ilçemizin nüfusunun artmasına ve dışarıdan büyük oranda göç alan ilçesi olacaktır.Yaklaşık yetmiş binlerde olan nüfusumuz, önümüzdeki 5-10 yıl içinde yüz binleri bulması bekleniliyor. Türkoğlu ilçemiz Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Fatih Mehmet ERKOÇ başkanımızında desteğiyle artık çok  daha güzel olacak ve daha da değişmeye devam eden Kahramanmaraş’ımızın en güzel ilçelerinden biri olacaktır.”diyerek konuştu.ve sonrasında tüm gazetecilerle  hatıra fotoğrafı çekilerek program sona erdi.       

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1356