banner1424
Öne Çıkanlar GİZLİ SANSÜR VAR… SURİYELİ ÇOCUKLARA TİYATRO ŞENLİĞİ SOKAK TABELALARI DEĞİŞTİRİLİYOR SPOR LİSESİ ŞAMPİYON STK ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN OKUMUŞ; BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ!

2014 yılında Büyükşehir yasası ile kapanan 55 beldenin belediye başkanları Kahramanmaraş’ta, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş’un daveti ile bir araya geldi. Başkan Okumuş’un büyük gayretleri ile yaklaşık 4 yıl boyunca uğraşın sonunda hazırlanan: "Kahramanmaraş Belde Belediye Başkanları Hatıra” kitabı da başkanlara hediye edildi.

BELDE BELEDİYE BAŞKANI ÖNEMLİ BİR MAKAMDIR

Programda bir konuşma yapan Türkoğlu Belediye Başkanı ve Türkiye Belediye Başkanları Birliği Kahramanmaraş il Temsilcilisi Osman Okumuş: “2004-2014 yılları arasında ben de belde belediye başkanı idim. 2014 öncesi 55 belde belediyesi bulunuyordu. Belde belediye başkanlığı, oldukça zor bir makamdır.

İlçe veya il olmanın sunduğu imkanlar daha fazla olabilir ancak bir belde belediye başkanının personelinin maaşını ödeyebilmesi, projeler üretebilmesi ve belde sakinlerinin ihtiyaçlarını çözebilmesi için gerçekten hünerli olması gerekir.

Bir belde belediye başkanı, partiye bağlıktan ziyade kendi çalışmaları ve çabalarıyla belde halkının kapısını çalar. Kendi arabası ve cebindeki paralarıyla beldesindeki insanların sorunlarını çözen bir liderdir.

Belde belediye başkanı unvanının, sadece belediye başkanlığı döneminde değil hayat boyunca üzerlerinde kalması gerektiği düşüncesindeyim”

DAYANIŞMA RUHUMUZU DAHA DA GÜÇLENDİRMEK ZORUNDAYIZ!

Başkan Okumuş konuşmasını şöyle bitirdi: “Bu özel toplantıda geçmişi yad ettik, ebediyete irtihal etmiş Belde Belediye Başkanlarımızın yakınlarını, eşlerini ve çocuklarını da misafir ettim. Bu etkinlik, dayanışma ve birlik ruhumuzu güçlendirmek için önemli bir adımdı. Birlikteliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, bizleri yalnız bırakmayıp programa katılan tüm ağabeylerime kardeşlerime teşekkür ediyorum. Birlikte güçlüyüz”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol