Öne Çıkanlar BAYAZIT KUZEY İLÇELERİNE ÇIKARMA YAPTI Dulkadiroğlu OLCAY KILAVUZDAN TÜRKOĞLU ÜLKÜ OCAKLARINA ZİYARET YARDIM SEVERLİKTE ÖRNEK BİR İNSAN; MEHMET HANEFİ ÖKSÜZ YEŞİLYÖRE YOLU ASFALTLANIYOR

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN MAHÇİÇEK’TEN ÜMRANİYE BELEDİYESİ’NE ‘KARDEŞ’LİK TEŞEKKÜRÜ

6 Şubat’taki Kahramanmaraş depremlerinin ardından kardeş belediye olan Onikişubat Belediyesi ile Ümraniye Belediyesi ortak çalışmalarına devam ediyor.

Deprem yaralarının sarılması amacıyla ilk günden bu yana takdire şayan bir şekilde Kahramanmaraş halkının yanında olan Üsküdar Belediyesi, kurduğu konteyner kentte 3 binden fazla depremzedenin barınma ihtiyacını karşılıyor.

Bu kapsamda Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Ümraniye Belediyesi’nin depremin ardından Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Karacasu Kampüsü’nde kurduğu ve Ümraniye Belediyesi Onikişubat Yaşam Merkezi adını verdiği konteyner kenti ziyaret etti. Burada vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet eden Başkan Mahçiçek, talepleri dinledi.

YILDIRIM VE TÜRKMEN’İ BAŞKAN MAHÇİÇEK KARŞILADI

Ümraniye Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’i, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek karşıladı.

Ümraniye Belediyesi Onikişubat Yaşam Merkezi’ni gezerek Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’dan bilgi alan Başkan Mahçiçek, incelemelerde bulundu.

Burada konuşan Başkan Mahçiçek, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’a depremzedeler için yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, “6 Şubat'taki deprem afetimizin hemen akabinde AK Partimiz, bir kısım belediyelerimizi Kahramanmaraş'taki belediyelerimizle kardeş yaptı. Bizim de kardeş belediyemiz olan Ümraniye Belediyemiz, Gaziosmanpaşa Belediyemiz süratle hareket ettiler.

Afetzede kardeşlerimizin ihtiyaçlarının karşılanması en azından birtakım sıkıntılarının giderilmesi, dertlerine çare olması bakımından böyle gördüğünüz gibi çok güzel konteyner kentler inşa ettiler. Kendileri de gerçekten bizimle beraber nöbet tutuyorlar, buralarda hizmet götürmek için. Çalışma arkadaşlarına ve kendilerine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ümraniye Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, daha sonra çocuklara dağıtılacak olan bisikletlerin bulunduğu çadıra geçti.

Çocuklar, hediye bisikletlerle çifte bayram yaparken, Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’a teşekkür etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol