banner1395
Öne Çıkanlar SANATÇI PERFORMANSI İLE VAR KSÜ SUA HASTANESİ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR: NÜKLEER TIP ÜNİTESİ HİZMETE GİRDİ BÜYÜKŞEHİR ÇİÇEKLERLE BEZENİYOR… SANKO ÜNİVERSİTESİ FLAMASI ZİRVEDE tanıtım

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN MAHÇİÇEK’TEN MALAZGİRT ZAFERİ’NİN YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Malazgirt Zaferi’nin 952’nci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Mahçiçek, Anadolu’nun kapılarını Türklere açan, siyasi ve askeri sonuçlarıyla Türk ve dünya tarihi açısından önemli bir dönüm noktası olan Malazgirt Zaferi’nin, kadim tarihimizin en önemli zaferlerinden biri olduğuna dikkat çekti.

Malazgirt Zaferi’nin 952. yıl dönümünü kutlayan Başkan Mahçiçek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“MALAZGİRT RUHUYLA TÜRKİYE YÜZYILI’NI İNŞA EDECEK, CENNET VATANIMIZI KORUYACAĞIZ”

“Bugün, Sultan Alparslan’ın liderliğindeki Türk ordusunun, Bizans ordusu karşısında elde ettiği kahramanlık destanı olan Malazgirt Zaferi’nin 952. sene-i devriyesini kutlamanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz. Sonuçları itibariyle Türk milletinin ve dünyanın kaderini değiştiren, Türk tarihinin en şanlı zaferlerinden birisini oluşturan Malazgirt Zaferi ile üzerinde yaşadığımız cennet topraklar bizlere ebedi vatan kılındı.

Kutlu zaferin ardından söylediği, ‘Size öyle bir vatan aldım ki, ebediyen sizin olacaktır’ sözü ile bu cennet vatanı bizlere emanet eden Sultan Alparslan, aynı zamanda gurur duyduğumuz kadim bir tarih ve her dönem önemli kılan coğrafya bırakmıştır. Ecdadımız tarafından bizlere emanet edilen bu cennet vatanı korumak ve bizden sonraki nesillere hür, bağımsız ve müreffeh bir şekilde bırakmak şanlı tarihimizin boynumuza yüklediği ağır ve kaçınılmaz bir sorumluluktur.

Türk milleti, bu tarihi sorumluluklarına sahip çıkarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan riyasetinde ve Malazgirt ruhuyla geleceğe daha güvenli bakacak, Türkiye Yüzyılı’nın yıldızını daha da parlatacaktır.

Bu anlamda Malazgirt Zaferi’nin 952. yıldönümünde Anadolu’yu bizlere vatan kılan büyük komutan Sultan Alparslan ile ordusunu rahmet ve minnetle yâd ediyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1392

banner1393

banner1394