Öne Çıkanlar bir yaşam biçimidir DONDURMA ISMARLADI Necati Oktay PİAZZADA FİYATLAR BAYRAM ETTİRİYOR KAYINVALİDESİNİ TOPRAĞA VERDİ

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN GÜNGÖR; “YATIRIMLARIMIZLA HEM MARAŞ, HEM ELBİSTAN KALKINACAK!”

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Elbistan’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mevlüt Kurt, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ve AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel’in de yer aldığı Elbistan ziyareti, Yetim Koordinasyon Merkezi yaz okulu kapanış programıyla başladı. ‘Eğlenerek Öğreniyoruz’ temalı yaz okulunun kapanış programında; Kur’an-ı Kerim Tilaveti, şiir dinletisi ve çeşitli gösteriler gerçekleştirildi. Protokol üyeleri, yaz okulunda gösterdikleri başarılardan dolayı çocukları tebrik ederek belgelerini takdim etti.

ELBİSTAN’IN ALTYAPI SORUNLARINI ÇÖZÜME KAVUŞTURUYORUZ

Başkan Güngör, Prof. Dr. Vahit Kirişci ve beraberindeki heyet devamında Mükrime Hatun Kültür Evi’nde düzenlenen toplantıda muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Burada katılımcıların taleplerini dinleyen ve sorularını yanıtlayan Başkan Hayrettin Güngör, “AB’den sağladığımız finansmanla ilçemize kazandırdığımız atıksu arıtma tesisi tamamlanarak hizmete alındı. 540 Milyon TL’lik bir yatırım. İçmesuyu, kanalizasyon ve arıtma Elbistan’ın en önemli sorunları arasında. Bu ihtiyaçların karşılanması noktasında yoğun gayret gösteriyoruz. 323 kilometrelik bir hat yenileniyor ve 5 adet depo inşa ediliyor. Bunun da 270 Milyon TL’lik bir bütçesi var” diye konuştu.

ELBİSTAN’A 1 MİLYAR TL YATIRIM

Başkan Güngör açıklamalarının devamında, “Bölgedeki 5 ilçemize hizmet verecek bir katı atık bertaraf tesisi kazandırıyoruz. 550 Milyon TL’lik bu yatırımımızın ihalesi yapıldı ve süreçler başladı. Hizmete alınacak bu tesisle bölgedeki çevre kirliliğine de son verilecek. Elbistan ve Afşin’in en az 100 yıllık içmesuyu problemini giderecek olan Akdere İsale Hattı projemizde süreçler devam ediyor. 110 kilometrelik bu hattın 3 Milyar TL’ye yakın bir maliyeti var. Kırsal mahallelerimizde içmesuyu ve depo yatırımlarımız sürüyor. Şu ana kadar Elbistan’a 1 Milyar TL’ye yakın bir yatırım kazandırdık. Devam eden projelerimizin maliyeti de 1,5 Milyar TL’ye yakın. Planlanan yatırımların bütçesi ise 5 Milyar TL” dedi.

ULAŞIMI İYİLEŞTİRİYORUZ

Başkan Güngör, “Şehir merkezimizde ve ilçelerimizde kalıcı konutlarımız hızla yükseliyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından kentsel tasarım projeleri hazırlanıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de ilçe belediyelerimizle birlikte elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Deprem dolayısıyla içmesuyu ve kanalizasyon altyapımız ciddi hasar gördü. Altyapımızın iyileştirilmesi noktasında İller Bankası’yla temas halindeyiz. Sağlayacağımız kaynakla içmesuyu ve kanalizasyon altyapımızı yenileyeceğiz. Ulaşımı iyileştirmek için de grup ve mahalle yollarında, cadde, sokak ve bulvarlarda çalışıyoruz. Hayata geçirdiğimiz bu yatırımlarla Elbistan kalkınacak, Kahramanmaraş kalkınacak” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol