banner1424
Öne Çıkanlar seminer ÇARESİZLİĞE ”DUR” DEDİLER PAZARCIK MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ BU EĞLENCE KAÇMAZ HEM SOSYAL HEM BEYEFENDİ

Bu haber kez okundu.

ALİ ARPASATAN, RESMEN KASİAD BAŞKANI
 18 Ocak Cuma günü, saat 16.00’da KASİAD binasında kokteyl ile başlayan toplantıda, önce divan oluşturuldu, divan başkanlına Hanefi Öksüz getirilirken, divan üyeliklerine ise Kemal Karaküçük ve Mehmet Arifioğlu seçildiler.

Sunumunu, KASİAD Genel Sekreteri Ahmet Görgülü’nün yaptığı genel kurul, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ardından, gündem gereği maddelere geçildi, ilkini yönetim kurulu faaliyet raporu, denetleme kurulu raporu ile tüzük değişiklikleri okundu ve çoğunluk tarafından ibra edildi.


Gündemin 10. maddesi olan dilek ve temenniler bölümünde konuşan divan başkanı Hanefi Öksüz, derneğin kurulduğu günden bu yana üyesi olduğunu, aralarında gençleri görmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Yeni jenerasyonlara ihtiyaç var, ki onları da burada görüyorum. KASİAD maddi imkânları kadar temsil ettiği kitle bakımından çok önemli bir kuruluş. Bu derneğe emeği geçen tüm başkanları ve üyeleri kutluyor, onlara teşekkür ediyorum. Bu görevi 2 yıldır başarı ile sürdüren dostumuz A.Kamil Şirikçi’ye de hizmetleri için teşekkür ederken, görevi devralan Ali Arpasatan kardeşimize ve yönetimine başarı dileklerimi sunuyorum” dedi.


HAKKINIZI HELAL EDİN İSTİYORUM!

Öksüz’ün konuşması ardından, iki yıllık başkanlık dönemine nokta koyan başarılı ve tanınmış işadamı Ahmet Kamil Şirikçi de; “Dün Abdulkadir Kurtul ağabeyimden aldığım emaneti bugün arkadaşım Ali Arpasatan’a bırakıyorum. Sizler, hakkınızı helal edin, üzdüysem, kırdıysam da.. KASİAD, her zaman şehrin, gerekse iş dünyasının gelişmesinde ciddi katkıları olan bir kuruluş özelliğini hep sürdürdü. Ciddi bir misyon üstlendi, ki bu da onun ciddiyetini, gücünü ortaya koyması bakımından çok önemli. Birlik-beraberlik ve dayanışma ruhu içinde, omuz omuza verme günlerini yaşıyoruz. Kasiad işte bu geminin adresidir,buluşma noktası, odak noktasıdır. Sesimizi güçlü bir koro halinde ortak paydada buluşturduğumuzda söz sahibi olacağımıza inanıyorum. Bu genel kurulun hepimize, sanayi ve iş dünyasına, şehrimize hayırlı uğurlu olması dileğimi sunuyor, aramızdan ayrılıp ebediyete intikal etmiş üyelerimize rahmet diliyor, hepinize teşekkür ediyorum!” diye konuştu.


HER ŞEY DÜNDE KALDI, YENİ BİRŞEYLER SÖYLEMEK LAZIM

KASİAD’ın 9. olağan genel kurulunda, bayrağı ve nöbeti A.Kamil Şirikçi’den devralan Zirve Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı, A kalite isim Ali Arpasatan, derneğin kuruluşundan bu yana emeği geçen herkese teşekkür etti, minnet d uygularını gönderdi, arakasından da; “Şunu biliyorum, siz de onay veriyorsunuz,  değişimin adresi KASİAD’tır. Hizmet inovasyonu, hizmetkar liderlik, daha çok etkinlik ve daha çok iletişim terimleri KASİAD ile  hayat bulacaktır. Tüm heyecanımla, tüm enerjimle sizlere hizmet boynumun borcu.  Çünkü ben bu enerjiyi ve desteği sizlerden aldım. Yeni dönemde, içinde bulunduğumuz bu yapı, şehrimizin önceki dönemlerde de olduğu gibi sivil toplumda yükselişine ve sosyal kalkınmasına ev sahipliği yapacaktır. ”  dedi ve Mevlana Hazretlerinin veciz dizeleri ile sözlerine son verdi, “Dün dünde kaldı cancazım, bugün yeni bir şeyler söylemek lazım!”

15 yıl önce kurulan ve bugün 100 üyeye ulaşan KASİAD’ın yeni yönetimi, önümüzdeki hafta içinde görev dağılımını yapacak.


SANAYİCİLER NE SÖYLEDİLER?

Kemal Karaküçük; “Sanayi ve iş dünyasını temsil eden KASİAD,  ciddi bir kuruluş.

Herkesin destek vermesi lazım. Sanayi  ve  iş dünyası için önemli bir sivil toplum kuruluşu. Kamil Şirikçi başarılı bir dönem geçirdi, inanıyorum ki, bayrağı ondan devralacak olan Ali Arpasatan da bu bayrağı daha yukarılara taşıyacaktır”

Hanefi Öksüz; “KASİAD benim bir dönem de başkanlığını yaptığım, önemsediğim ve üyesi olduğum bir dernek. Ciddi bir sivil toplum kuruluşu. Güzel bir dernek, yararlı. İleriye dönük icraatlarını sergileyeceğine inanıyor, başarılar diliyorum”

Ömer Uncu; “Üyesi olduğum KASİAD ile gurur duyuyorum. Özellikle genç jenerasyondan oluşuyor. Hepsi de birbirinden değerli, pırıl pırıl arkadaşlarımız. Kamil beye teşekkür ederken, yeni seçilen Ali Arpasatan’a da başarı dileklerimi iletiyorum.”


Gaffar Akarca; “1998’de kurulan ve bugün 15 yaşına basan KASİAD, 2 senedir A.Kamil Şirikçi ile çıktığı yolculukta başarılara imza attı. Şimdi kaptan köşküne Ali Arpasatan geçiyor. En büyük dileğim,  üye sayısını artırmak, kentin ve mesleğin dinamiklerini harekete geçirerek, sosyal aktivitelerle güçlü bir sivil toplum kuruluşu haline gelmektir”
 Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol