banner1451
Öne Çıkanlar dizi Akbaba Ailesi aile büyükleri 92 yaşındaki Şerife Nineyi kaybetmenin acısını yaşıyor. KAYINVALİDESİNİ TOPRAĞA VERDİ MECLİSTE ONAYLANDI

Bu haber kez okundu.

AHMET ÜMİT, ADANA, K.MARAŞ VE Ş.URFA'DA
 Kitapları en çok satanlar arasında yer alan ünlü yazar Ahmet Ümit, 11'nci romanı ''Beyoğlu'nun En Güzel Abisi''’ni ilk olarak 18 Ocak Cumartesi günü Adana Optimum Outlet Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nde imzalayacak. Kitapları en çok satanlar arasında yer alan ünlü yazar 19 Ocak Pazar günü saat 13:00'de K.Maraş Piazza’da, 20 Ocak Pazartesi günü ise Ş.Urfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi Ada Kitapevi'nde sevenleriyle buluşacak.

Ünlü yazar, hem kitaplarını imzalayacak hem de okurlarıyla mini sohbetler yapacak. Bir zamanlar İstanbul'un en gözde yeri olan Beyoğlu’nun hazin hikâyesinin anlatıldığı kitapta ünlü yazarın çoğu romanlarında başrolü üstelenen Başkomiser Nevzat yine gerilim dolu bir takibin içinde yer alıyor.

Ahmet Ümit Kimdir?

Ahmet Ümit 1960’ta Gaziantep’te doğdu.  İlk kitabı '' Sokağın Zulası'' adlı şiir kitabı 1989’da yayımlandı.1992’de ilk öykü kitabı ''Çıplak Ayaklıydı Gece'' ile okurlar kitlesini artıran ünlü yazar,  1994’te ''Bir Ses Böler Geceyi'',  1999’da ''Agatha’nın Anahtarı'', 2002’de ''Şeytan Ayrıntıda Gizlidir'' adlı polisiye öykü kitaplarını okurlarıyla buluşturdu. 1995’te hem çocuklara hem de büyüklere yönelik '' Masal Masal İçinde'' ve 2008’de yayımlanan ''Olmayan Ülke'' ile farklı bir tarz denedi.1996’da yazdığı ilk romanı ''Sis ve Gece'' polisiye edebiyatta bir başyapıt olarak değerlendirildi. Bu romanın ardından 1998’de ''Kar Kokusu'',  2000’de '' Patasana'',  2002’de ''Kukla'' yayımlandı. Bu kitapları ''Ninatta’nın Bileziği'', '' İnsan Ruhunun Haritası'', '' Aşk Köpekliktir'', '' Beyoğlu Rapsodisi'', ''Kavim Bab-ı Esrar'' ve '' İstanbul Hatırası'' adlı kitapları izledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol