banner1457
Öne Çıkanlar ŞİŞMALIKLA GELEN HASTALIKLAR MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ… ŞAMPİYONLUK ŞARKILARI BAŞLADI Ebru sergisi BÜYÜK TEHLİKEYE SON 2 GÜN

Bu haber kez okundu.

262 GEÇİCİ İŞ YERİ ESNAFA TESLİM EDİLDİ

Şehirde ticari hayatın canlandırılması ve esnafların faaliyetlerini sürdürmesi için Onikişubat ilçesinde 5 farklı noktaya inşa edilen toplamda 262 geçici iş yerinin tahsisi için Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda kura çekimi gerçekleştirildi. Kura çekimi programında Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, esnaf odası başkanları ve depremde iş yerleri hasar alan esnaflar da yer aldı. Programda kura çekimiyle 262 esnaf, geçici çarşılarda iş yeri sahibi olmaya hak kazandı.

GEÇİCİ ÇARŞILARIMIZIN KURULUMU SÜRÜYOR

Esnafların faaliyetleri sürdürmesi noktasında şehirde geçici çarşıların kurulumunun devam ettiğini belirten Başkan Hayrettin Güngör, “Maalesef 6 Şubat’ta büyük bir afetle karşı karşıya kaldık. Devlet millet iş birliğiyle bu süreci atlatmaya, yaralarımızı sarmaya çalışıyoruz. Depremde iş yeri hasar gören esnaflarımız da faaliyetlerine sürdüremez hale geldi.

Bizler de ülkemizin dört bir yanından yardıma gelen kamu kurum ve kuruluşlarımız ve kardeş belediyelerimizle birlikte şehrimize geçici çarşılar inşa ediyoruz. Bunların da peyderpey dağıtımlarını gerçekleştiriyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bu süreçleri daha sağlıklı ve koordineli şekilde yürütmek için Ticaret ve Sanayi Dönüşüm Ofisi oluşturduk” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1484

banner1478

banner1471