Öne Çıkanlar SANATÇI PERFORMANSI İLE VAR KAYIT DIŞI SATILAN ÜRÜNLERE EL KONULDU dizi SANATSAL ALANDA DA SERGİLEYECEKTİR” AKSU ÇAYI ZEHİR Mİ ZEMZEM Mİ AKIYOR

Bu haber kez okundu.

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKU İLE KUTLANDI
 Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak yürüttüğümüz kutlama programı 19 Mayıs 2019 saat 10:00 da Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan KABAKCI’nın  Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama töreni Osman Sayın Spor Salonu önünde yapıldı. Burada yapılan törene Valimiz Sayın Vahdettin Özkan, Milletvekillerimiz Sayın İmran Kılınç, Sayın Mehmet Cihad Sezal, Sayın Sefer Aycan, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hayretin Güngör, Cumhuriyet Baş Savcısı İlker Yazıcı, Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, İl Jandarma Komutanı J.KD. Albay Numan Öksüz, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, Onikişubat Belediye Başkanı Sayın Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Dulkadiroğlu Kaymakamı Sayın Kadir Okatan, Kurum ve Kuruluşlarımızın Temsilcileri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü İdareci ve Personelleri, Sporcular, veliler ve Çok sayıda vatandaşın katılım sağladılar.

Osman Sayın Spor Salonunda yapılan kutlama töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı Akabinde Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı günün anlam ve önemine dair bir açılış konuşması gerçekleştirdi.

İl Müdürü Kabakcı konuşmasında şunları söyledi. “Sayın valim çok değerli misafirler kıymetli 100. Yıl Milli Mücadelenin gençleri. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Programımıza hoş geldiniz.

19 Mayıs 1919 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilelebet payidar kalacak dediği Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yoluna çıktığı gündür.

Tam 100 yıl önce Samsun’da tutuşturulan kurtuluş meşalesi Anadolu’yu dalga dalga sarmış, Bağımsızlık aşkı ile tüm emperyalist güçlere “ya istiklal ya ölüm” diyen Arslan Beylerin, Sütçü İmamların, Şahin Beylerin daha nice kahramanların yaktığı özgürlük meşalesidir.

Devletini, milletini düşmana asla teslim edilemeyeceğini Ay Yıldızlı Bayrağından başka bayrak dalgalanmasına hiçbir zaman tahammüllü olmayacağını, Tüm imkansızlara rağmen Anadolu insanı, vatan için milli ve dini tim değerleri için canını, malını feda ederek Atatürk’ün öncülüğünde Millî Mücadeleyi başlattığı gündür 19 Mayıs yine 100 yıl önce atanın sözlerini kendine düstur edinen gençlik ülkenin gelecek nesilleri olarak Asla yorulmadan dinlenmeden Atasının izinde yürümeye devam edecek Asırlar boyu bu meşaleyi taşıyacaktır.

Türk gençleri ülkemizi günümüzde de bölücü ve yıkıcıların tüm çaba ve girişimlerinin önünde çelikleşmiş bir irade ile duracak onların emellerine izin vermeyecek kendisine bırakılan bu kutsal emaneti canı pahasına koruyacak atasına verdiği sözü yerine getirecektir.

Bu vesile ile Milli Mücadelenin 100.yılında, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı kutlar başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere onun kahraman silah arkadaşlarını, Aziz şehitlerimizi ve Gazilerimizi minnet ve rahmetle anar. Milli Mücadelemizin 100. Yılını kutlarım” dedi.

Açılış konuşmasının ardından Milli Mücadelenin 100. Yılı temalı Ecdada Mektup yarışmasında İl Birincisi olan Kahramanmaraş Gençlik Merkezi Üyemiz Mehmet Akif Işık birinci olduğu Ecdada Mektubunu akudu. Akabinde yine Gençlik merkezi üyemiz Ayşe Nefise Taşdemir Erdem Bayazıt’a ait olan Sana Bana, Vatanıma Ülkemin İnsanlarına dair isimli şiirini okudu. Şiir dinletisinin ardından, Gençlik merkezi üyesi Serhat Balkçı Sazıyla türküleri ile sahnedeki yerini aldı.

Gençlerimizi Kültürel dinletilerinin ardından Sporcularımız sahnedeki yerleri aldılar. Sırasıyla Taekwondo, Jodu,Wushu ve Jimnastik Sporcularımız ve Antrenörlerimiz kendi branşlarında yeteneklerini sergileyerek izleyenlerden büyük alkış topladılar.

Gösterilerin tamamlanmasının ardından Protokol üyeleri ve vatandaşlar Alanda kurulan spor branşları tanıtım standları ve Kültür sanat sergi tanıtım stantlarını tek tek gezerek Antrenör ve Eğitmenlerden bildiler aldı. Stanların gezilmesi ile birlikte 2019 yılı “19 Mayıs Atatürk’ü Ama Gençlik ve Spor Bayramı Tamamlanmış oldu.

Ayrıca 19 Mayıs 2019 Akşamı 19:19 da 100. Yıl anısına Kent Meydanında 81 ilde aynı anda Gazinin en sevdiği halk oyunlarından olan Atabarı oyunu oynanacaktır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1356