banner1457
Öne Çıkanlar DEVLET BAHÇELİ TEMELİMİZ SAĞLAM! Ağaç Dulkadiroğlu Belediye Meclisi

Bu haber kez okundu.

EMLAK VE KİRALAR TIRMANIŞA GEÇTİ

Kentin güney bölgesinin deprem kuşağında olması sebebiyle 4-5 kattan fazla imar izni verilmezken, kent sanayi ters istikametinde, batıya doğru gelişme gösterdi.

Düne kadar köy olan, sonradan mahalleye çevrilen yerleşim alanları da merkezle birleşti, müteahhit kesimin konut yapacağı arsa fiyatları yüzde 50’lerle seyretmeye başlayınca, hele hele şu son 5 aydır pandemi yüzünden özel ve resmi bankaların konut kredi faizlerini düşürmesiyle vatandaş ucuz krediyi fırsata çevirmek düşüncesiyle konutlara hücum etti.

Bu da fiyatların yükselmesine sebep oldu.

KİRALARA GÜÇ YETMEZ OLDU!

Kentin gelişmiş semtleri olsun, varoşlarda olsun kiralar anormal derecede artınca, vatandaş geçim kaygısı yüzünden zor günler geçiriyor. Hükümetin ve Merkez Bankasının düşük faiz politikası ile vatandaş, memur-işçi zaten aldığı maaşla kıt kanaat geçinirken, düşük konut kredi faizlerini fırsat bilerek bankalara hücum edince, haliyle emlak fiyatları tırmanış gösterdi.

Arsa sıkıntısı çeken müteahhitler ise yeni açılan Kuzey Çevre Yolu üzerini inşaat alanına çevirdi, bu bölge müteahhitler için cazibe merkezi h aline geldi. Bir anlamda can simidi oldu.

Haliyle kentini en batısından doğusuna, kuzeyinden güneyine kadar olan yerleşim birimlerinde kiralık ev bulmak kadar ucuz kiraya rastlamak da mucizeye dönüştü.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1472

banner1478

banner1471