banner1457
Öne Çıkanlar BASIN dizi TÜRKİYE BİR KABİLE DEDEZADE SOKAĞI HAYAT BULUYOR! TERMİNALE ATM ŞART!

Bu haber kez okundu.

KMTSO MECLİS ÜYESİ KARCIOĞLU: ŞEHRİ KÖYE GÖTÜRMEYE GEREK YOK

6 Şubat'tan önce inşaat ruhsatı alınan , inşaatı yarım olan veya başlanan inşaatlar için yapım izni verildiğini ancak yeni sıfırdan yapılacak olan inşaata izin verilmemesi sebebi ile Kahramanmaraş'ta hayatın durma noktasına geldiğini ifade eden Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyesi , sektörünün Meslek Komitesi Başkanı Durmuş Karcıoğlu : " Neyi bekliyoruz ? Belediyelerimiz neyi bekliyor? Kahramanmaraşlı inşaat firmaları bugünü yarını belli olmayan belirsizlik içinde bekliyor.. Böyle giderse Kahramanmaraş 10 yılda yine ayağa kalkamaz" dedi.

Projeli, ruhsatlı, inşaatta izin yok, kaçak yapının serbest olduğunu , deprem sonrası isteyen istediği yere ev veya iş yeri yaptığını vurgulayan Durmuş Karcıoğlu : Binası yıkılan Müteahhitlerimiz ceza evinde, sağlam olanlar ise yeni inşaat ruhsatı verilmediği için iş yapamıyorlar, Maraş terk edip gidenler var , gidecek olanlar var böyle giderse bu belirsizlik yetkisizlik böyle devam ederse şehirde nüfus kalmayacaktır," diyerek ilgileri göreve davet etti.

Kahramanmaraş'ta çok geniş alanlar var Şehri köye götürmeye gerek yok , Kentsel dönüşümle : Kümbet, Sakarya, Mağralı, Serintepe , Yürükselim mahallesi ve kırsalda çok geniş alan varken, TOKİ konutlarının Akyar gibi uzak noktaya yapılmasının yanlışlığını dile getiren Karcıoğlu: " Bertiz de yapsak olur, Nurhak dağlarına da yapsak olur, Berut dağının başına da yapsak olur da ! :  işi planlayan, buna imza atan şunları hiç düşündü mü ? bir yol, ikinci elektrik, üçüncü içme suyu, dördüncüsü doğalgaz veya ısınma kömür ile ise bunun alt yapısı hazır mı ? beşinci mesele ise , burada oturan insanlar şehre veya çalıştığı fabrikaya nasıl gidip gelecek ? böyle bir planlama var mı ?" diyerek önemli konulara dikkat çekti.

Babalarımızın, Dedelerimizin 50-100 yıl önce dikmiş olduğu Zeytin, Cevizleri keserek yerine konut yapılması ne kadar doğru ?  buna da kimsenin sesi çıkmıyor diyerek bir başka konuya dikkat çeken  KMTSO Meslek Komitesi Başkanı Durmuş Karcıoğlu : " Ekim sonu, Kasım gibi TOKİ konutlarını teslim edileceği söyleniyor ama alt yapı çalışması göremediklerini, şehrin her gün geriye gittiğini,"  ifade etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1484

banner1478

banner1471