banner1424
Öne Çıkanlar Milletvekili aday adayı BORAHAN Milliyetçi Hareket Partisi Mustafa Bastırmacı MEHMET SABANCI DUR DURAK DEMİYOR!

Bu haber kez okundu.

KMTSO MECLİS BAŞKANI ÖKSÜZ: “EKONOMİMİZİ DAHA İLERİLERE TAŞIYACAĞIZ”

Toplantının açılış konuşmasını yapan KMTSO Meclis Başkanı Hanefi Öksüz şunları belirtti

”Çok değerli milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, il başkanlarımız ve değerli hem ticaret odasının değerli başkanları ve meclis üyeleri, Ticaret ve Sanayi Odası’nın 8. olağan Meclis toplantısına hepiniz hoş geldiniz Bugün tabii bizim için özel bir toplantı.

Çünkü burada da çok değerli milletvekillerimizi, meclis üyelerimize tanıtmak istiyoruz. Burada hem ticaret sanayi odası hem Borsa meclisimizden arkadaşlarımız var. Tabii bu bize bu konuda destek veren ve meclis salonunu açan büyükşehir belediye başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.

HEPİNİZİN KANDİLİ MÜBAREK OLSUN

Öksüz; ”Hepinizin kandili mübarek olsun. Vefat eden aramızdan ayrılan değerli bir bir üyemiz var. Tacettin Demircioğlu’nun Ailesine başsağlığı diliyorum. Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. Yeni katılım sağlayan üyelerimiz var. Bu arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Kendilerine başarılı bir dönemi diliyorum. Ve toplantılara devam ermeleri konusunda kendilerine rica ediyorum. Bu görevimizi tam yapalım. Tabii önemli bir seçimi geride bıraktık. Ve ülkemiz için çok önemli. Türkiye burada çok önemli bir demokrasi örneği verdi Dünya’ya. Burada da değerli milletvekillerimizle ilk defa bir araya geldim.

Şimdi biraz sonra tek tek milletvekillerimiz kendilerini tanıtacak. Onun da öncesi seçimle ilgili birkaç konuda sizlerle görüşlerini paylaşmak istiyorum. Tabii biz siyasetin içinde insanlar değiliz. İş dünyası olarak gittikçe bu ülkede seçim dönemlerinde daha yoğun uygulamalar açısından büyük rahatsızlık duyuyoruz. Çünkü ekonomiyi, ekonominin kurallarıyla yönetmemiz lazım. Şimdiye kadar birçok seçim gördük. Ama ekonomi sadece ekonominin kurallarıyla yönetilir. Onun dışında acı ve şu anda da yaşadığı bir ekonomi var.

Bakınız bütün iş dünyasının eleştirdiği bir durum var. EYT şirketlerinin bu kadar sıkıntılı olduğu bir dönemde çok büyük maliyetler üretiyoruz. Ve genç yaştaki arkadaşlarımızın alıcı bu ülkenin daha çok çalışan 42 yaşında benim çalışanım geliyor Emekli oldum diyor. Oğlum ben yetmiş yaşındayım çalışıyorum dedim. Şimdi bakıyorsun, Ya bu ekonomi için zararlı, genç, emeklilik demiyor. Diğer siyasi parti çıkıyor Ben olsaydım daha erken emekli ederim diyor.

Tabii bu siyasetçilere oyu da veren Milletin kendisi. Bu defa toplumda adaletsizlikler oluşuyor Benim şoförüm diyor ki abi ben diyor çok yüksek oranda vergi veriyorum. Çalışmayan insanlara devlet, maaş veriyor. Yani mutluluğa getirme fakire bakmak güzel bir şey. Devletimiz bakacak ama maalesef en büyük endişemiz iş dünyası olarak büyük bir halkımızın tembelliğe doğru gitmeye başlaması.

Herkes elbette bir maaş alıp rahatına bakıyor. işsizlik oranına bakıyoruz. Çok yüksek. Devletten işsizlik maaşı alanları hayli dolayısıyla Türkiye’nin yarısıyla ilgili düşünceleriyle ilgili bu düşüncelerimizi onlara arz etmek isterim. Zaten yiyeceklerin yüzde altmışını çöpe atıyoruz. Dolayısıyla ekonomide ülkemizin daha iyi toparlanması için bunlar çok önemli.

Daha çok çalışmamız lazım. Mehmet Şimşek Bakanımız ile bundan önceki bakanlık döneminde sık sık TOBB’de toplanırdık. Mehmet Şimşek Bakanımız derdi ki devlet bir canavar. Asla aç kalmaz. Aç kaldı mı bunu vergileri halktan toplar derdi. Dolayısıyla özel sektörü birbiriyle daha çok yarıştırarak, daha çok vergi alacak. Daha çok çalışacağız. Ülkemizi, ekonomimizi daha ilerilere taşıyacağız” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol