banner1424
Öne Çıkanlar REKTÖR DEVECİ GAZETECİLERLE BULUŞTU Mehmet dizibüyük ULAŞTIRMA ÇALIŞTAYI YAPILDI GELENEKSEL SANİ KONUKOĞLU FUTBOL TURNUVASI OVAYOLU

Bu haber kez okundu.

KERVANCIOĞLU; ÇIRAKLIĞINI YAPMADIĞIN İŞİN PATRONU OLAMAZSIN!

Kervan Lezzetler Grubu ve ALPEDO Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu, maraskimlik.com haber sitesinde yayınladığı köşesinde Biz bu yola çıkarken, bu sektördeki yerimizin önemini bilirken, Kahramanmaraş halkına vereceğimizin çok şey olduğunu hissettik. Bu bilinçle hem ürün, hem hizmet kalitesini öne çıkarttık, Türkiye sathına dalga dalga yayıldık ve alpedo’nun girmediği il kalmayacak düşüncesinden hareketle, şube sayısını, bölge müdürlüklerinin sayısını, satış noktalarının sayısını artırmayı kendimize hedef koyduk.” Dedi.

Kervan Lezzetler Grubu ve ALPEDO Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu’nun köşe yazısı aynen şöyle:

Bu veciz cümleyi, sosyal medyada dolaşırken yakaladım. Tam da beni, bizi, seni, yani hepimizi ilgilendiriyordu.

Merdiven basamak basamak. Ve, şairin dediği gibi ağır ağır çıkıyoruz o merdivenleri. Tek basamakla… Şayet her hamlede birkaç basamak atlamayı denersek, yorulur, dizimizin dermanı kesilebilir ve başarısızlık kaçınılmaz olur.

Tabi bunun için hayalleriniz, akabinde hedefleriniz olacak. O hedefler ki, tutturabileceğiniz, yani onikiden vurabileceğinizi hedefler olmalı ki, emekleriniz zayi olmasın, ümitleriniz ümitsizliğe dönüşmesin!

VE BİZ BU YOLDA BEDELLER ÖDEDİK 

Biz bu yola çıkarken, bu sektördeki yerimizin önemini bilirken, Kahramanmaraş halkına vereceğimizin çok şey olduğunu hissettik. Bu bilinçle hem ürün, hem hizmet kalitesini öne çıkarttık, Türkiye sathına dalga dalga yayıldık ve alpedo’nun girmediği il kalmayacak düşüncesinden hareketle, şube sayısını, bölge müdürlüklerinin sayısını, satış noktalarının sayısını artırmayı kendimize hedef koyduk.

Hayallerimizi hedefe çevirdik. Kahramanmaraş dondurması diye yola çıktığımız sürede, markamızı, şehrimizi Türkiye’ye tanıttığımız gibi, şimdi de dünyaya tanıtarak hem dondurmanın başkenti tanımı perçinlemiş olduk.

Öyle ki, çevre illere dondurma fabrikası kurarak, ulaşım ağını daha da kısalttık, kaliteli ve taze ürünü müşterilerimizin beğenisine sunduk. Bu sebepten dolayı Mardin Kızıltepe’de dondurma fabrikası kurduk.

HADİ BİR MÜJDE DAHA VEREYİM

Bosna Hersek’teki fabrikamız da bir-iki aya kadar devreye girecek, Balkanlar da alpedo kalitesi ile beslenecek.

Durmuyoruz, üretiyoruz. Hizmet ağımızı genişletip, daha fazla üretim, daha fazla istihdam ile belirlediğimiz hedeflere ulaşmaya çalıştık, çalışıyoruz.

Haberlerde de okudunuz, geçenlerde Kervanhan’da bölge müdürlerimizle bir toplantı gerçekleştirdik, ki 3 gün sürdü. 2021 yılında ne yaptık, hedeflerimize ulaşabildik mi, 2022 yılında hedefleri yakalamak için neler yapabilirizin tartışmasını yaptık. Çok verimli geçti bu toplantılarımız. Önümüzü görmek istedik. Fikir alış-verişinde bulunduk. 20 olan bölge müdürlükleri sayımızı 30’a çıkartmayı hedefledik.

AÇIK VE NET, HEDEFİ OLMAYAN KİMSELERLE ÇALIŞMIYORUZ.  

Çünkü, hedefi olmayan insanların başarıyı yakalaması, başarı hikayesi yazması görülmüş şey değildir.

2022 yılı hedeflerimiz arasında, 20 olan bölge müdürlükleri sayımızı 30’a çıkartmak var. Aynı düşünceden hareketle, dondurma satış noktalarımızın sayısı yanında, ciromuzu artırmak da başka hedeflerimiz arasında.

DAHA FAZLA ÜRETİM, DAHA FAZLA İSTİHDAM, DAHA FAZLA TANITIM. NE İÇİN, ŞEHRİMİZ İÇİN, ÜLKEMİZ İÇİN.

Bu bakımdan gece gündüz demeden, tatil bayram düşünmeden çıraklığını yaptığımız meslekte ustalaşmayı hedef tahtasına koyduk ve dünyanın gündemine oturduk.

Hedeften söz ettik. Evet, hedefi olmayan, vizyonu olmayan insanlarla çalışmıyoruz, çalışmayı düşünmüyoruz. Hedefe ulaşamayanları önce uyarıyoruz, sonra yerini değiştiriyoruz, olmazsa yolları ayırıyoruz.

SERBEST PİYASADA, TİCARİ HAYATTA KESİN OLAN KURAL ŞUDUR Kİ, ‘DEĞİŞMEZSENİZ, DEĞİŞTİRİRLER!’

Bizim sizlerden beklediğimiz mesele, şehrimize, dondurmamıza, bu sektörde marka haline gelmiş dünya çapında isim yapmış firmalarımıza sahip çıkmak!

Klasik cümledir ama söylemeden duramayacağım, ‘birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için…’

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol