banner1470
banner1473
Öne Çıkanlar BİR ÇOCUK BİR TEBESSÜM KAMPANYASI TEOG ŞAMPİYONLARINDAN ZİYARET MHPLİ BAŞKAN AKPINARDAN ÜNALA SERT CEVAP! Din görevlileri GÜÇLÜ HÜKÜMETE İHTİYAÇ VAR

Bu haber kez okundu.

KASİAD HATIRA ORMANI, BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

 KASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mikail Utlu, geleceğe daha yeşil ve daha temiz bir çevre bırakmak istediklerini belirterek, “Geleceğe bir nebze nefes olabilirsek ne mutlu bize” dedi. 

Karbon ayak izi miktarının azaltılması, doğal ekosistemin korunarak insan sağlığının iyileştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla Orman Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan ağaçlandırma faaliyetlerine bir nebze olsun katkıda bulunmak ve sosyal sorumluluğu yerine getirmek amacıyla 2021 yılı Ocak Ayında Yönetim Kurulu tarafından başlatılan “KASİAD Hatıra Ormanı” projesi 31 Mart 2022 Perşembe günü saat 16.00‘da Eski Kayseri Yolu Üzerindeki Andırın Yol Kavşağı’nda Orman İşletme Müdürlüğü ile müştereken düzenlenen fidan dikme etkinliğiyle gerçekleşti.

ORMAN YANGINLARINDA KAYBEDİLENLERİN YERİNE

Proje kapsamında geçtiğimiz yıl orman yangınlarında kaybedilen ağaçların yerini alabilmesi amacıyla binlerce fidanın toprakla buluştuğu fidan dikme törenine KASİAD Yönetim Kurulu Başkanı. Mikail UTLU, 9 – 12’nci dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ali EMİROĞLU, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan ARİFİOĞLU, Yönetim Kurulu Üyeleri Sefa ÖNGEL,  İsmail NOHUTLU, İsmail KURTUL, Genç KASİAD Kurulu Başkanı İsmail DİNÇER, Genel Sekreter Ahmet GÖRGÜLÜ ve Orman Bölge Müdür V.  Hakan DOĞAN, Orman Bölge Müdürlüğü Ağaçlandırma Şube Müdürü Hüseyin AKÇAY, Onikişubat Orman İşletme Müdürü  Mustafa KAVAK ile İlçe Müdürlüğü ekipleri  katıldı.

STK’LARA ÖRNEK OLMASINI İSTİYORUZ

Yönetim Kurulu Başkanı UTLU, “Ali EMİROĞLU’nun döneminde başlayan bir projemizi üyelerimizin ve Orman Bölge Müdürlüğümüzün desteğiyle bugün hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu proje sayesinde geleceğe bir nebze nefes olabilirsek ne mutlu bize diyoruz. Bu etkinliğimizin bir sosyal sorumluluk projesi olarak diğer Sivil Toplum Kuruluşlarına da örnek olmasını temenni ediyor, geleceğe daha yeşil ve daha temiz bir çevre bırakmak istiyoruz. Bu bağlamda tüm üyelerimize, Orman Bölge Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

12 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Derneğin 9 – 12’nci dönemlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Ali EMİROĞLU ise, “Bir önceki dönemde kararını aldığımız KASİAD Hatıra Ormanı projesini gerçekleştirmek, hava şartları ve pandemi şartları nedeniyle, bugüne nasip oldu. Bizler bilhassa sanayiciler olarak her ne kadar çevreye karşı duyarlı olsak da tabiata ve bu tabiatı emanet edeceğimiz çocuklarımıza borcumuz var. Böyle bir etkinlikte yer alarak gerek ülkemize gerekse de gelecek nesillerimize bu borcu ödeme imkanı bulduğumuz için çok mutluyuz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” sözlerine yer verdi.

Onikişubat Orman İşletme Müdürü Mustafa KAVAK ise, “KASİAD sayesinde bulunduğumuz bölgeye 12 bin fidan dikimi gerçekleştirerek ülkemizde geçen yıl çıkan orman yangınlarının izlerini hep beraber sileceğiz inşallah. Bu bakımdan KASİAD’a sergilediği örnek davranıştan dolayı çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1462

banner1463

banner1464

banner1465

banner1466

banner1469

banner1472

banner1474

banner1478