banner1395
Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİR HİZMETLERİ VATANDAŞLARIN CEBİNE İNDİRİYOR MİLLETİMİZİ YOLUNDAN DÖNDÜREMEYECEK” GENÇ ÇİFTÇİLERE YÖNELİK EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR ALÇAKÇA PUSULAR KARAKTERLERİ TANIMAK ZORUNDAYIZ!

Bu haber kez okundu.

İNŞAATLAR BAŞLIYOR!

6 Şubat’ta yaşanan 7,6 büyüklüğündeki depremin merkez üssü Elbistan’da; Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın yayımladığı genelge doğrultusunda devam eden inşaatlarda çalışmalar durdurulmuştu.

Depremden 3 ay sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan karar doğrultusunda Elbistan’da karkası tamamlanmış inşaat seviyesi yüzde 60 ve üzeri olan binaların yapımına devam edilebileceği açıklanmıştı.

Elbistan Belediyesi, depremden önce ruhsat alınarak yapımına başlanan inşaatlarla ilgili alınan son kararı kamuoyu ile paylaşıldı.

Elbistan Belediyesi’nden yapılan açıklamada; “Depremden önce ruhsatı alınarak inşasına başlanmış, hasarsız ve az hasarlı tamamlanmamış binalarda bugünden itibaren inşaat faaliyetlerine izin veriyoruz. Detaylı bilgi için belediyemizin imar müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir.” denildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1392

banner1393

banner1394