banner1424
Öne Çıkanlar TÜRK ÇİFTÇİSİNE HİZMETTE ASIRLIK MARKA TÜRKÜLERLE YOLDAŞIZ OZANLARLA GARDAŞIZ TEZHİP VALİ GÜVENÇER İZCİLERİ KABUL ETTİ Zeka Oyunları

Bu haber kez okundu.

AKDO,  14. ŞUBESİNİ GÖKSUN’A AÇTI

Göksun ilçemizde, göbekten Elbistan güzergahına dönerken hemen sağda, (OPET Akaryakıt istasyonu bitişiği) inşaat işleri ile uğraşan HACIAĞALAR ailesince açılan AKDO’nun 14. şubesinin açılışı görkemli oldu.

GÖKSUN AKDO'NUN DÜNYACA ÜNLÜ ORTAĞI DR. BÜNYAMİN KENGER

İlçenin sayılı eşraflarından müteahhitlik hizmeti de veren Gökhan Bakıcı’ın sahipliğinde, yine yörenin tanınmış isimlerinden, gariban dostu, Göksun Akdo'nun dünyaca ünlü ortağı Dr. Bünyamin Kenger’in de katkıları ile hizmete giren şubenin açılışına Cumhurbaşkanlığı İstanbul Huber Köşk Daire Başkanı Cengizhan Başaran, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Göksun ilçe kaymakamı Ümit Şeref Kayacan, Kahramanmaraş Büyükşehir kurucu Belediye Başkanı Mehmet Fatih Erkoç, Göksun İlçe Belediye başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, AKDO yönetim kurulu başkanı Ahmet Davarcıoğlu ve yönetim kurulu üyesi Ali Davarcıoğlu, AK Parti yerel yönetimlerden sorumlu il başkan yardımcısı Hakan Dereli ile ilçenin hatırı sayılır esnaflarından Ahmet Dağ yanında çok sayıda Göksun halkı, aile dostları ve arkadaşları katıldı.

KURBANLAR KESİLDİ, DUALAR EDİLDİ

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anısına bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ardından açılış sebebiyle 2 koyun kurban kesilirken, tesisin dualarla kurdela kesimi gerçekleştirildi ve hayırlı uğurlu olsun, bol ve helal kazançları olsun dilek ve temennisi ile bölgenin en büyük pastanesi hizmete girmiş oldu.

Açılış sırasında hayli heyecanlı olan ve tesisin açılış konuşmasını yapan işletme sahibi Gökhan Bakıcı, bacasız sanayi olarak nitelendirdiği şubenin ilçenin aynası, bölgeye böyle bir tesisin ihtiyacı olduğunu söyledi, geldikleri için konuklara teşekkür etti, “Tesis 8 milyonluk bir yatırım, halen 34 kişi istihdam sağladık. Emeği geçen herkesi minnet borçluyuz!” dedi.

DAVARCIOĞLU, BÖLGEMİZE HAYIRLI OLSUN!

AKDO yönetim kurulu başkanı Ahmet Davarcıoğlu, Merkezdeki 8 şubeden sonra Adana’da 2, Gaziantep’te 2, Şanlıurfa ve Elbistan’daki 1’er şubeden sonra 14. şubeyi Göksun’da açmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi, 15. şubenin açılışı için de gün saydıklarını, büyük bir ihtimalle 2 ay içinde, Kahramanmaraş’ta Binevler yolu üzerinde bir şubeyi (15. şube) daha hizmete geçireceklerinin altını çizerek, “Merkez Akdo’da ne varsa, bu şubemizde de aynı kalitedeki ürünlerimiz bulunacak, bölgemize, Bakıcı ailesine ve Göksun ilçesine, halkına hayırlı olsun” diye konuştu.

DONDURMANIN BAŞKENTİNDE AKDO FARKI

Kalabalık bir katılımcı ile birlikte tesisin kurdelasını kesen ve hayırlı uğurlu olsun dileklerinde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AKDO ve tesise övgüler yağdırdı, bölge için ciddi bir ihtiyacın giderildiğini ifade ederek, ekonomideki iyileşmeyi de belirtmeden geçemedi, “Rabbim işlerini rast getirsin, hayırlı ve bol kazançları olsun” diye konuştu.

Başkan Güngör, memleketi Göksun’a böyle bir işletmenin açılışından duyduğu memnuniyeti ifade etmekten de geri kalmadı.

GÖKSUN’A İLK KEZ GELDİM, HAYRAN KALDIM 

Aslen Siirt’li olan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İstanbul Huber Köşkü Daire Başkanı Cengizhan Başaran ise, “Göksun’a ilk kez geldim, doğasına, güzelliğine hayran kaldım. Dondurmayı ve tatlıyı merkezinde yemenin keyfi başka imiş! İşletme sahiplerini tebrik ediyorum, ilçeye yakışan bir tesis olmuş. AKDO yönetim kurulu başkanı Ahmet Davarcıoğılu’ndan da bir şubeyi de Siirt’e açmasını öneriyorum” ifadesini kullandı.

MİSAFİRLERE VE KATILIMCILARA İKRAMLAR

Bölgenin saygın ve hatırı sayılır eşraflarından olan Hacıağalar ailesi adına konuklara teşekkür eden, ürün konseptinin daha da artacağına işaret eden , Göksun AKDO'nun dünyaca ünlü ortağı Dr. Bünyamin Kenger ve Gökhan Bakıcı ise misafirlerle tek tek ilgilendi, izzet ve ikramlarda bulundu.

Konuklara servis konusunda Akdo’nun deneyimli elamanlarından Murat Bolat ve Onur Göl ustalar tecrübeleriyle açılışa katkı sağladılar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol