Öne Çıkanlar SANATÇI PERFORMANSI İLE VAR KAYIT DIŞI SATILAN ÜRÜNLERE EL KONULDU dizi SANATSAL ALANDA DA SERGİLEYECEKTİR” AKSU ÇAYI ZEHİR Mİ ZEMZEM Mİ AKIYOR

Bu haber kez okundu.

YAŞAR; “EĞİTİMDE SINIFTA KALDIK!”

Kahramanmaraş Ekonomik Sosyal Kültürel Politikaları Araştırma Merkezi (KAPAM) Başkanı İsmail Yaşar, Kahramanmaraş’ın eğitimde sınıfta kaldığını söyledi.

Başkan Yaşar, LGS sonuçlarıyla ilgili yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Milli Eğitim Bakanlığı’nın LGS sonuçlarını açıklaması ile birlikte yine üzülerek ifade edeyim ki ilimiz sınıfta kaldı, yani küme düştük.

Maalesef yine üzüldük, yine kamuoyunda başarısızlığımız konuşulmaya başlandı. Sanayiye, üretime, ticarete katkısı ve ekonomik verilere göre Türkiye’de ilk 20 de olan ilimiz, LGS sonuçları sıralamasına göre 64. Sıraya geriledi. Bu sonuç ilk değildi, anlaşılan son da olmayacak. Perşembenin gelişi Çarşamba dan belliydi.  Gidişat böyle olursa durum daha da kötüleşebilir. Bu durum şehrimizin kaderi olmamalı.

Peki, bu duruma nasıl gelindi, hangi sebepler bu sonuçları getirdi ve buradan çıkış nasıl olmalı, üzerinde çalışılması gereken asıl mesele bu olmalı. Burada sadece şahısları suçlamak adil olmaz ama bu sonuçta hatası, yanlışı, kusuru ve sorumluluğu olanlar tespit edilmeli ve gereği yapılmalıdır. Eğitim işi ciddi iştir asla ciddiyetsizliği kabul etmez. Eğitimdeki başarısızlığın sonuçları da bedeli de çok ağır olur. Bu sonuçta sorumluluğu olanlar kendilerine mutlaka muhasebeye çekmelidirler.

İşin en üzücü tarafı ise bu sonuçta sorumluluğu olanların başarısızlığa çeşitli kılıf ve bahaneler üreterek, sadece % 20’lik dilimi baz alıp şehrimizi 15. Sırada göstererek kamuoyunda yanlış bir algı oluşturmaya çalışmalarıdır. Bu yaklaşım şehri yönetenlerin şehrimiz sorunlarına gösterdikleri duyarlılığın kanıtıdır. Güneş balçıkla sıvanmıyor. Bizim söylediklerimiz bir eleştiri değil tespitten ibarettir.

Sonuç itibari ile bu duruma bahaneler üretmek yerine, herkesin üzerine düşenden fazlasını yaparak, ortak akıl bilinci ile sebepler ve nedenleri doğru teşhis ederek gerekli önlemleri bir an önce almamız gerekiyor. “

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1356