banner1457
Öne Çıkanlar ÇALIŞANLARIMIZI ORTAK ETTİK! B.ŞEHİR BELEDİYE DADAŞLARA TAKILDI FALA BAKACAK! ÖZEL SANKO OKULU TENİSTE İL BİRİNCİSİ OLDU KSÜ İŞ BİRLİĞİ AĞINA AFRİKA KITASINIDA KATTI

Bu haber kez okundu.

 TBMM YASAMA UZMANLARI KSÜ’DE EĞİTİM SEMİNERİ VERDİ

TBMM Genel Sekreterliği tarafından yürütülen ve 20 üniversiteyi kapsayan proje çerçevesinde düzenlenen eğitim semineri KSÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) ev sahipliğinde KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

İki oturum halinde gerçekleştirilen eğitim seminerinin açılış konuşmasını Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Bakan yaptı. “Kanun nasıl çıkar, yasama süreci nasıl işler, arka planını bu işi yürüten uzmanlardan öğreneceğiz” diyen, Prof. Dr. İsmail Bakan toplantının süreci anlamada çok faydalı olacağını belirtti.

İİBF Dekanı Prof. Dr. İbrahim Örnek “Meclis bizim televizyonda gördüğümüzle sınırlı değil. Arka planda çok büyük bir çalışma ekibi var. Bu seminerle birlikte arka planda neler yapılıyor öğrenme olanağı bulacağız.” diye konuştu.

 Seminerin ilk oturumunda TBMM yasama uzmanları; Abdussamed Sığırtmaç, Evren Elverdi ve Arda Ozansoy kanun yapım süreci, denetim süreci ve bütçe süreci konulu sunumlarını gerçekleştirdiler.

İkinci oturum kapsamında ise öğrenciler tarafından temsili olarak meclis oturumu canlandırıldı. Öğrenciler arasından meclis başkanı, divan kurulu üyeleri ve bakanlar kurulu üyeleri seçilirken, kanun yapım süreci uygulamalı olarak anlatıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1484

banner1478

banner1471