banner1457
Öne Çıkanlar ÇALIŞANLARIMIZI ORTAK ETTİK! B.ŞEHİR BELEDİYE DADAŞLARA TAKILDI FALA BAKACAK! ÖZEL SANKO OKULU TENİSTE İL BİRİNCİSİ OLDU KSÜ İŞ BİRLİĞİ AĞINA AFRİKA KITASINIDA KATTI

Bu haber kez okundu.

RÖNESANS EĞİTİM VAKFI ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİRDİ

 Rönesans Eğitim Vakfı’nca Kahramanmaraş’ta yaptırılarak, 2014 yılında Valiliğe teslim edilen Keriman Çetinkaya Anaokulu’nun öğrencileri bayram sevinci yaşadı. Vakıfca gönderilen çanta ve kırtasiye malzemesi yardımlarını alan çocuklar, ardından kesilen dev büyüklükteki pastayı hep birlikte yiyerek, mutlu bir gün geçirdiler.

Rönesans Eğitim Vakfı (REV) tarafından görevlendirilen bir ekip, Kahramanmaraş’ın Dulkadirğulları ilçesi sınırlarında yer alan ve 2014-2015 eğitim-öğretim yılında açılan Keriman Çetinkaya Anaokulu’nu ziyaret ederek, vakıfca temin edilen hediyeleri dağıttı.

2009’DAN BU YANA

Yarının emanetçisi çocuk ve gençler için elini taşın altına koyan Rönesans Eğitim Vakfı ekibinin ziyareti, öğrencilere adeta bayram sevinci yaşattı. Yönetim Kurulu Başkanlığını Jale Ilıcak’ın sürdürdüğü Rönesans Eğitim Vakfı’nca gönderilen ekibe sevgi gösterilerinde bulunan çocukların mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Öğrencilere bir süre sohbet ederek, okul yöneticilerinden bilgi alan Rönesans Eğitim Vakfı görevlileri, daha sonra çocuklarla hep birlikte pasta kestiler. 


HEDİYELER ALDILAR

Rönesans Eğitim vakfı ekibi, okul yönetimi, Rönesans’ın kente kazandırdığı Piazza AVM yöneticileri ve Okul müdürü Bünyamin Berk ile pasta kesen çocular, daha sonra hep  birlikte anı fotoğrafı da çektirdiler.

Pasta kesiminin ardından Rönesans Eğitim Vakfı’nca gönderilen çanta ve kırtasiye yardımlarını alan çocuklar, kucaklarına alıp sıkı sıkıya tutukları bu hediyelerle en güzel çocukluk anılarını yaşadılar. Daha sonra okulun yemekhanesinde hep birlikte pasta yiyen çocukların bu mutlu anlarına bazı veliler de ortak oldu.

BİLGİNİN ÜSTÜNLÜĞÜ

Bilginin üstünlüğünü kendisine hedef olarak belirleyen Vakfın yardımları için teşekkür eden Keriman Çetinkaya Anaokulu Müdürü Bünyamin Berk ise, “Bu güzel binayı yaptırarak, eğitimin hizmetine sunan Rönesans Eğitim Vakfı’na bir kez  daha teşekkür ediyoruz. Kentte okul öncesi eğitimine en fazla ihtiyaç duyulan bölgede okul yaptırılarak önemli bir sorunu ortadan kaldıran vakfın yöneticilerini gerek maddi, gerekse manevi olarak yanımızda görmek bizi mutlu ediyor” dedi.

KERİMAN ÇETİNKAYA ANAOKULU 

Rönesans Eğitim Vakfı tarafından Kahramanmaraş’ın merkez Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Aksu Mahallesinde yaptırdığı Keriman Çetinkaya Anaokulu, 2014-2015 eğitim öğretim yılında eğitime başladı. Anaokulu, Milli Eğitim Bakanlığının “Eğitime Yüzde Yüz Destek” kampanyası kapsamında, 8 derslik ve 150 öğrenci kapasitesi ile Rönesans Holding tarafından inşa edilerek,  Kahramanmaraş valiliğine bağışlandı.

RÖNESANS EĞİTİM VAKFI HAKKINDA:

Yükseköğretim ve yüksek lisans öğrencilerine karşılıksız burs vermeyi amaçlayan Rönesans Eğitim Vakfı, Rönesans Holding Onursal Başkanı Bekir Ilıcak ve Ilıcak ailesinin düzenli bağışlarıyla, 2009 yılında kuruldu.

Bugüne kadar 4 binin üzerinde öğrenciye karşılıksız burs veren Rönesans Eğitim Vakfı’nın faaliyetleri arasında; okul ve idare binaları yapılarak eğitim kurumlarına bağışlanması, kütüphaneler oluşturulması, ulaşan talepler çerçevesinde seçilen köy okullarının kitap, kırtasiye ve teknolojik donanım gereksinimlerinin karşılanması yer alıyor. Rönesans Holding personeli ve gönüllü katılımcıların desteğiyle kitap toplama kampanyalarının düzenlenmesi,  bireysel ve kurumsal ayni ve nakdi sağlık yardımı taleplerinin karşılanması da vakfın icraatları arasında bulunuyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1484

banner1478

banner1471