banner1457
Öne Çıkanlar ÇALIŞANLARIMIZI ORTAK ETTİK! B.ŞEHİR BELEDİYE DADAŞLARA TAKILDI FALA BAKACAK! ÖZEL SANKO OKULU TENİSTE İL BİRİNCİSİ OLDU dizi

Bu haber kez okundu.

ÖZEL SANKO OKULLARINDA ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUSU
 Abdulkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen törende konuşan Özel Sanko Okulları Sınıf Öğretmeni Gökçen Eralp, öğretmenlik mesleğinin uzun ve zorlu bir yolculuk olduğunu belirterek, “Yolculuğun her anı bir çocuğun yaşamında derin izler bırakır ve bu izler çocukların yaşamına yön verir” dedi.

 

Okulun en tecrübeli öğretmeni olan Aslı Özen ise “Çağdaş ve modern Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda, Ata’mızın üzerinde en hassasiyetle durduğu konu yine eğitim olmuştur” diye konuştu.

 

Büyük Önder Atatürk’ün 1928 yılında Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiğini ve bu tarihin 1981 yılından itibaren “Öğretmenler Günü” olarak kutlandığını anlatan Özen, “Bu anlamlı günde, sürecin mimarlarından biri olarak büyük mutluluk ve gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

 

YETİŞTİRDİKİLERİNİZ İÇİN NE KADAR GURUR DUYSANIZ AZ

 

Törende anasınıfı ve İlkokul öğrencilerinin katılımıyla sunulan drama, şiir ve piyano dinletisi büyük beğeni topladı. İlkokul öğrencilerinin oluşturduğu koroya tüm salon eşlik etti. Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerinin programladığı robot Nao’nun “Ben Sanko Okullarının insansı robotuyum. Beni siz değerli Özel Sanko Okulları öğretmenlerinin yetiştirdiği öğrencileriniz programlıyor. Böyle başarılı öğrenciler yetiştirdiğiniz için kendiniz ile ne kadar gurur duysanız azdır. Öğretmenler gününüz kutlu olsun” mesajı ve dans gösterisi de salondan büyük alkış aldı.

 

Lise öğrencilerinin piyano dinletisi ve bale gösterisinin ardından, okul bando takımı ezgiler ve marşları seslendirdi.

 

Töreni Özel Sanko Okulları Danışma Kurulu Başkanı Jülide Konukoğlu, Danışma Kurulu Üyeleri Zeynep Konukoğlu, Murat Güneri, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler, ortaokul ve lise öğrencileri izledi.

 

Öğretmen ve yöneticilerin katılımıyla düzenlenen kokteylin ardından, Genel Müdür Melike Toklucu öğretmenlere armağanlarını takdim etti.

 

Bu arada, öğretmenler günü dolayısıyla düzenlenen yemeğe okul yöneticileri,  öğretmenler, personel ve emekli öğretmenler katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1472

banner1478

banner1471