Öne Çıkanlar seminer dizi DEDEOĞLU DA KAYINBABA OLDU DEMOKRASİMİZİN ZENGİNLİĞİ BUDUR ŞERİFLER İNŞAAT DOOSAN FORKLİFTİ TERCİH ETTİ

Bu haber kez okundu.

ÖZEL SANKO OKULLARI ''FELSEFE OLİMPİYATLARI''NA EV SAHİPLİĞİ YAPTI
 Lise öğrencilerine yönelik düzenlenen olimpiyatlarda, öğrencilerden farklı filozoflardan seçilmiş üç alıntıdan biri üzerine deneme yazmaları istenildi. Ankara, Antalya, Batman, Bursa, Çanakkale, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Samsun, Mersin, Denizli ve Hatay olmak üzere on iki merkezde yapılan olimpiyat 4 saat sürdü. 

Her liseden bir öğrencinin, sınav merkezi okullarının ise iki öğrenciyle katılabildiği olimpiyat sınavında, Özel Sanko Okulları’ndan Enes Karacan ve Server Buse Mogulkoç yer aldı. 
Gaziantep bölgesinde 30 öğrencinin yer aldığı sınav sonucunda ilk 10 dereceye giren öğrenciler, Uluslararası Felsefe Olimpiyatları seçmelerine katılmaya hak kazanacaklar. 
Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, Türkiye Felsefe Kurumu’nun yürüttüğü olimpiyatlarda 9. kez ev sahibi ve katılımcı okul olarak yer aldıklarını hatırlatarak, ''Yaratıcı ve özgün düşünebilmenin en önemli araçlarından biri olan felsefe, araştırmaya, sorgulayarak öğrenmeye ışık tutmaktadır'' dedi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol