Öne Çıkanlar bir yaşam biçimidir DONDURMA ISMARLADI Necati Oktay PİAZZADA FİYATLAR BAYRAM ETTİRİYOR KAYINVALİDESİNİ TOPRAĞA VERDİ

Bu haber kez okundu.

ONİKİŞUBAT “İLİM” YUVALARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ
 Onikişubat Belediyesi’nin eğitime yönelik yatırımları sürüyor. Yarının Türkiye’sini inşa edecek nesillerin yetişeceği eğitim yuvaları yapan Onikişubat Belediyesi, ikinci okulunu Ilıca’da açtı. 2,5 milyon TL’ye mal olan 12 derslikli Ilıca İmam Hatip Ortaokulu ve öğrenci yurdu, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’ın katıldığı törenle hizmete sunuldu.

Renkli görüntülere sahne olan törende vatandaşları selamlayan Başbakan Yardımcısı Kaynak, yöre sakinlerini dinleyip, çocuklarla sohbet etti. Törende konuşan Kaynak, İmam Hatip mezunları olarak, bu tür açılışlarda farklı duygular yaşadıklarını söyledi.

Geçmişte İmam Hatip Okulları yapmanın zorluklarını anımsatan Kaynak, Ama Allaha hamd olsun, bizim insanımıza yetki verildiğinde, bizim insanımızın seçtiklerine yetki verildiğinde neler yapılabildiğini bugün bir kez daha görüyoruz. Onikişubat Belediyemizin yaptırdığı ilk İmam Hatibimizi Dönüklü’de açtık. Bugün burada açıyoruz. Demek ki yerel yönetimlerimizi güçlendirdiğimizde, yerel yönetimlerimize doğru isimler seçtiğimizde milletimizin ihtiyaç duyduğu bu eserler, kendisine hizmet olarak dönecektir. O yüzden ben de Hanefi başkanım kadar heyecanlanıyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve kente gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun selamlarını vatandaşlara ileten Kaynak, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin şehitler verdiği şu dönemde, Türkiye’ye taziye dileklerini iletmeyen ve ikiyüzlü tavırlarıyla PKK terör örgütü yanında yer alan Avrupalılara da seslenen Kaynak, şöyle konuştu:

“Şehitler veriyoruz. Dün o kahramanlardan birini daha vatanı, milleti, ülkesinin bölünmemesi için şehit olan Muhammet Fatih Safitürk kardeşimizin cenazesindeydik. Babasının hitabını hepiniz duymuşsunuzdur. Bu gecede 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaralanan bir başka kardeşimiz şehadet şerbetini içti. Onların mekanları cennettir. Vatanı için, bayrağı için şehitler veriyoruz. Fırat kalkanı operasyonunda geçen hafta bir yüzbaşımız şehit oldu. Suriye’de Suriye topraklarında, bize yönelik bir terörü engellemek için bir kardeşimiz şehit oldu. Ama bakıyorsunuz Avrupalı devlet adamları, büyükelçiler, bizim bir şehidimizin acısını paylaşmaya gelmiyor. Bir tane devlet adamı taziye ziyaretinde bulunmuyor. Ama 30 yıldır kan döken, vahşi bir cinayet örgütünün PKK’nın meclisteki uzantılarının, dokunulmazlıkları kaldırılıp, cezaevine gönderilince o büyükelçileri meclis sıralarında görüyoruz. Onlar bilmeliler ki, hiçbir terör örgütü asla kimseye dost olmaz. Hiçbir terör örgütünden insanlığa fayda gelmez. Hiçbir terör örgütünün insafı vicdanı olmaz. Yarın o kucak açtıkları terör örgütleri bumerang gibi kendilerini vurur. Avrupalılar, Avrupa’nın insan hakları, demokrasi, hukukun üstünlüğü, özgürlükler gibi değerlerin üzerinde yükseldiğini iddia eder. Bu değerlerin neresinde var, PKK’ya parlamento önünde çadır kurdurmak. Bu değerlerin neresinde var, Suriye’de Bayırbucak Türkmenlerine yardım götüren tırları manüple edip, ‘Türkiye terör örgütlerine silah kaçırıyor’ diye dünyaya ilan etme cüretini gösteren Can Dündar’ı saraylarda ağırlamak. Aslında o ağırladığınız kişi, bir cesur kahraman değil. Adliye önünde zavallı bir meczup kendine silah çekince, karısının arkasına saklanacak kadar ödlek ve korkak biri.”

“HAŞDİ ŞA’Bİ’NİN SOYDAŞLARIMIZI KIRMASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Türkiye’nin Suriye’de terörden arındırılmış bir bölge oluşturduğunu, aynı mücadelenin Irak’ta da süreceğini dile getiren Kaynak, “Şimdi Irak, Irak’ta da DEAŞ’ın bir benzeri örgüt var. Haşdi Şa’bi. Biri Sünnilik adına cinayet işliyor, biri Şii’lik adına. Haşdi Şa’bi’nin Musul’da bir mezhep savaşı çıkarmasına, Telafer’de, Kerkük’te soydaşlarımızı kırmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Oradaki insanların huzur içerisinde, bu terör örgütlerinden korunması için güvenli bölgelerde BM ile kamp oluşturacağız” diye konuştu.

“HEM TERÖRLE MÜCADELE EDİYORUZ, HEM DE KALKINMAMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

“Türkiye bütün bunları yaparken, kendi kalkınmasını da devam ettiriyor ve edecek. Geçen Pazar Başbakanımızla Bayburt’taydık, Erzincan’daydık. Bu Cuma kardeş şehrimiz Trabzon ve Rize’deydik. Hafta içerisinde Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Yavuz Selim üstgeçidi ve 888 tesisin açılışına iştirak ettik. Cumhurbaşkanımız, içinde Kahramanmaraş’taki enerji santralinin de yer aldığı birçok enerji tesisini, milyarlık tesisleri hizmete açtı. Bu gün başbakanımız bir gemi inşa töreninde. Türkiye bütün bu mücadeleleri yaparken aynı zamanda kalkınmasını da devam ettiriyor. Bugün Kahramanmaraş’ta ağırladığımız Orman ve Su İşleri Bakanımız 288 milyon TL’lik hizmetin açılışını ve temel atmasını gerçekleştirdi. Biz bütün bunları yaparken birileri de konuşuyor. Zaten sloganımız neydi, ‘onlar konuşur, AK Parti yapar.’ Allah’ın izniyle.”

“SEÇİLMİŞLERİN VATANA İHANET GİBİ BİR İMTİYAZI OLABİLİR Mİ?”

Ana muhalefet partisi CHP’ye de yüklenen Kaynak, sözlerini şöyle tamamladı:

“Hani bir hadisi şerif var ya, ‘ya hayır konuş, ya sus’. E mübarek bari konuşuyorsun, bu ülkenin menfaati için bir şey konuş. Bari bu ülkenin insanının geleceği için bir şey konuş. Türkiye’nin ana muhalefet partisi, cumhuriyeti kurduğunu iddia eden parti, adında cumhuriyet ve halk olan parti, konuşuyor. Ne konuşuyor? Güneydoğuda PKK’ya hizmet eden belediyelere kayyum atamamızı konuşuyor. O onu konuşuyor, maalesef 3 gün sonra Kaymakamımız şehit oluyor. ‘Ben asla savcının huzuruna ayaklarımla gitmem, hiçbir milletvekilimiz gitmez, Türkiye Cumhuriyeti devletinin gücü varsa, yakalasın zorla götürsün’ diye bu ülkeye posta koyan, PKK’nın maşası haline gelmiş HDP milletvekilleri yargı tarafından tutuklanınca konuşuyor. Neymiş, seçilmişler ancak seçimle işbaşından gidebilirmiş. Seçilmişlerin vatana ihanet gibi bir imtiyazı olabilir mi?. Seçilmişlerin ülkeyi bölmeye çalışanlara maşa olmak gibi bir ayrıcalığı olabilir mi? Seçilmişlerin bizim askerimizi, sivilimizi, öğretmenimizi, mühendisimizi, kaymakamımızı şehit edenlere uşaklık yapma gibi bir imtiyazı olabilir mi?. Ey Kılıçdaroğlu, git o PKK’nın o ilçelerde, bizim kutsal mekanlarımıza, camilerimize, okullarımıza verdikleri zararlara bir bak. Bir gün ağzını aç de ki, ‘içinde masum kadınların, masum çocukların yaşadığı polis lojmanlarının, jandarma lojmanlarının önünde bomba yüklü araç patlattın sen. Bu bir cinayettir’ de. Konuş. Evet millet iktidar yetkisini bize verdi, biz yapacağız. Ama sen de böyle konuş. Ama Allah’ın izniyle onlar konuşacak, AK Parti yapacak. Biz işimizi yapacağız.”

“RABBİME BU HİZMETLERİ YAPMAYI NASİP ETTİĞİ İÇİN HAMDEDİYORUM”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’te, bir eğitim kurumunu daha hizmete sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Kendisinin de bir İmam Hatipli olduğunu ve açılan bu okulların kendisi açısından ayrı bir önem taşıdığını dile getiren Mahçiçek, duygusal anlarda yaşadı. Mahçiçek, Cenabı hakka binlerce defa şükrediyorum. Çünkü ben bir İmam Hatip mezunuyum. Rabbim bize imkan verdi, böyle İmam Hatip okulları inşa edebiliyoruz, bu en büyük şükür. Bu çocuklarımız okuyacak. Tüm mahallelerimizdeki çocuklarımız bu okullarda okuyacak. Her okulumuzun yanındaki ögrenci yurdumuz okuma imkanına katkı sağlıyor. Kalacak yer burada, okul da burada.  Çocuklarımızı göndereceğiz ve onları okutacağız.”

“İNSAN ODAKLI HİZMET ÜRETTİK”

Yaklaşık 2,5 yıldan bu yana Ilıca ve çevresinde Kozcağız’da, Beşen’de, Süleymanlı’da Kertmen’de, yaklaşık 362 bin metrekare kilit parke yol yapmışız. Ilıca mahallemizde de 151 bin metrekare yol yapmışız. Bunların maliyeti 7 milyon 630 bin TL. Sadece bu bölgeye yaptığımız hizmetler bunlar. Dönüklü de İmam Hatibimizi ve yurdumuzu açtık. Kaledeki İmam Hatip’in yapımı sürüyor ve yakın zamanda açacağız. Piri Reis’teki Bilgi ve Kültür Evimizi açtık. Ertuğrul Gazi’deki Bilgi ve Kültür evimiz hazır. Kırsal mahallelerimizde 37 tanesini  yaptık, teslim ettik. 22 tane daha bilgi kültür ev için ihale yaptık. 39 bin adet kitap dağıttık, çocuklarımızın okuması için. Şehir merkezinde iki adet buz pisti yaptık, iki tane kay kay parkı yaptık. 9,5 kilometre uzunluğunda bisiklet ve yürüyüş yolu yapıyoruz. 3 adet Aile Sağlığı Merkezi yaptık. Yeni doğan yavrularımıza 2 bin 641 tane hoş geldin bebek puseti dağıttık. Küçük sanayi sitemizde çalışan çıraklarımıza 2 bin 500 kaban dağıttık. Pazara gelen hanım kardeşlerimize 13 bin 600 adet pazar arabası dağıttık. Yaklaşık yüz bin vatandaşımızla iftar yaptık. 16 bin vatandaşımızla kahvaltıda buluştuk. Yani Allah’a şükür, 2 senede insan odaklı çok şey yaptık. Ama esas olan çocuklarımızın okutulması.

“2,5 YILDA 330 MİLYON TL’LİK YATIRIM YAPTIK”

“Bütün bu yatırımlarımız için 160 milyon TL para harcamışız. Bunun yanında yollarımız için 170 milyon TL para harcamışız. Değerli kardeşlerim iki senede devletimizden gelen para 110 milyon TL. Devletimiz 110 milyon TL’lik imkan sağlamış ama 330 milyon TL’lik hizmet yapmışız. İşte bu AK Partili belediyelerin farkı. Allah için 93 yılda yapılamayanları 2,5 sene de yaptık. Ama Cumhurbaşkanımızda diyor ya, ‘Bu millet her şeyin en güzeline layık. Herşey bu millet için" diye. Bizde böyle diyoruz. Kahramanmaraş kurtuluş savaşında ilk kıvılcımı yakmıştı ve bu hizmetlerin en güzelini hak ettiğini göstermişti. 15 Temmuz'da tüm Türkiye’miz, hainlere karşı ülkesine sahip çıkarak, yine her şeyin en güzelini hak ettiğini gösterdi. Okulumuzun hayırlı olmasını diliyorum.”

“CAHİLLİĞE KARŞI İLİMLE, AYRIMCILIĞA KARŞI BİRLİK VE BERABERLİKLE YAKLAŞIP KAZANACAĞIZ”

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç ise, hizmete sunulan okulun hayırlara vesile olmasını temenni etti. “Hizmetimizin temelinde insan vardır” diyen Kılıç, şöyle konuştu:

“Çünkü insan yaratıcının başyapıtıdır.  İnsan ruh, akıl ve bedenden müteşekkirdir. Akıl: dümen, beden: gemi, ruh: liman denmiştir.
Peygamberimiz efendimizin ilk mescidine bitişik yapılan yatılı okuldan bu güne kadar, tarihimizde  nice büyükler, nice ilim ve bilim adamları yetişmiştir. Günümüzde ilimin, bilimin, tekniğin, teknolojinin her türlü teknik aleti halkımızın hizmetine sunan kişiler İmam Hatip Okullarında yetişmiştir. Bu ve bu gibi okullar birçok değerli ismin yetişmesini sağlayacaktır. Ülkemizde ilk İmam Hatip 1927'de yapılmış, açılmadan kapanmıştı.  28 Şubat süreci ile birlikte İmam Hatipler engellenmiştir. 2002 yılından bu yana ise AK Parti hükümetleri milletimizin duygularına tercüman olmuş, bu okulları milletimizin hizmetine sunmuş ve sunmaya devam edecektir. 65. Hükümetimizin ilk hedefi, ruh, beden ve akıl sağlığı yerinde bireyler yetiştirerek ülkemizi, geleceğimizi onlara emin bir şekilde teslim etmektir, davamız budur. İdarecilerin ileri görüşlülüğü, hakimlerin adaleti, askerlerin cesareti ve milletin fedakârlığı ile nice büyük neferleri yetiştireceğiz. Davamızın en temel özelliği şudur ki; eski dönemde devlet buyurgandı, şimdi ise devlet hizmetkardır. Cahilliğe karşı ilimle, ayrımcılığa karşı birlik ve beraberlikle yaklaşıp kazanacağız.”

Onikişubat minik mehteran takımının da gösteri sunduğu tören, açılış kurdelesinin dualar eşliğinde kesilmesi ile son buldu. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol