Öne Çıkanlar bir yaşam biçimidir DONDURMA ISMARLADI Necati Oktay PİAZZADA FİYATLAR BAYRAM ETTİRİYOR KAYINVALİDESİNİ TOPRAĞA VERDİ

Bu haber kez okundu.

OKULDAN YOL GEÇECEK HABERİNE BELEDİYEDEN CEVAP GELDİ
 Erdemli’de Akdeniz Ortaokulunun bahçesinden belediyenin yol geçmesi ile ilgili yapılan bir haberle ilgili olarak Erdemli Belediyesinden yazılı bir açıklama geldi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada haberin tek taraflı gerçekleştirildiği, konuyla ilgili belediyenin görüşünün alınmadığı dolayısı ile haberin eksik olduğu; bunun sonucunda da haberin yanlış bir algıya sebebiyet verdiği vurgulandı. Söz konusu olayla ilgili olarak belediyeden yapılan açıklama şu şekilde:

“Erdemli sınırları içerisinde bulunan Akdeniz Ortaokulunun bahçesinin güney kısmından 1997 yılına dayanan imar planına göre 5 metrelik bir yol geçmektedir. Bahse konu yol, okulun sınır komşusu olan arsaların sahipleri tarafından ileride yol açılması amacıyla terk edilmiştir. Fakat yol, ihtiyaç ile ilgili olarak bugüne dek plana göre fiziki olarak açılmamış. Daha sonra imar planına yol açılması için arsalarını terk eden okulun güney sınırı komşuları mevcut arsalarına Sağlık Bakanlığı onaylı bir proje ile özel bir hastane yapacaklarını ve dolayısı ile bu yolun açılması için Kaymakamlık Makamına müracaat etmişlerdir. Hadisenin karşılıklı iletişim kurularak tarafları bir araya getirmek suretiyle medeni olarak çözülmesi hususunda gayretlerimiz sürerken böyle bir haber yapılmıştır. Burada okulun bahçesinin güney tarafı 3,5 metre olarak yola taşmış; Kaymakamlık Makamına ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yazdığımız cevabi yazıda da eğer böyle bir düzenleme yapılacaksa uygun zaman olarak da okulun tatil olduğu bir döneme denk getirilmesinin daha sağlıklı olacağı belirtilmiştir. Yapılan haberle ilgili olarak belediyemizin böylesine önemli bir konuda görüşü alınmamış ve deyim yerindeyse yapılan haberin bir ayağı eksik olmuştur. Yaşanan olay tamamen bizim dışımızda cereyan etmiştir. Yani bahse konu planı şu dönemde yapan belediyemiz olmayıp; ayrıca bu hususla ilgili bugüne dek belediyemiz okulu mağdur etme gibi hiç bir girişimde de bulunmamıştır.   

Tüm bunların yanı sıra;  Erdemli tarihinde okullara en çok destek 2009 yılından bu yana görevi başında olan belediye başkanımız Sayın Mükerrem Tollu döneminde yapılmıştır. İlçede bulunan tüm okullarda okuyan öğrencilerimize her yaşa ve sınıda göre kırtasiye, okul kıyafeti ve ders kitapları yardımında bulunulmuş, okul yolları asfalt ve parke yollar yapılarak tozdan ve çamurdan kurtarılmış, yine aynı şekilde okul bahçeleri asfalt ve parke yapılmış, kamelya, banklar armağan edilmiş, çevre düzenlemesi yapılmış, okullarımızın temizliğinden tutunda iç ve dış cephe boyaları belediyemizce karşılanmıştır. Yine aynı şekilde okullarımızın mobilya ihtiyaçları belediyemiz marangozhanesinden karşılanmış, okul etkinliklerine her zaman lojistik destek belediyemizce verilmiştir. Bunların yanı sıra okulların kültürel ve sanatsal etkinliklerine de belediyece her zaman destek verilerek, çocuklarımızın gelişimine her daim katkı sunulmuş, onların rahat bir şekilde okuyabilmelerinin önü açılmıştır. Eğitime böylesine önemli destekleri olan belediyemizin, “bir okulu yıkarak üzerinden yol geçirecek” şeklinde algılanmasını sağlayacak bir zihniyete sahip olması ne kadar inandırıcı olabilir ki?  

Yukarıda geçen açıklamalarımızla konuyla ilgili en doğru durumun bu şekilde olduğunu beyan eder; saygılar sunarız.”    

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol