Öne Çıkanlar 1905 KAHRAMANSARAYSPOR SEZONA İYİ BAŞLADI AVRUPA ŞAMPİYONASINDA KAHRAMANMARAŞ DAMGASI GÜNEŞ PETROL HAYIRLI OLSUN! PAZARCIKDA YAZ KURAN KURSLARI KAPANIŞ ŞÖLENİ ÖZEL HASTANELER REZALET

Bu haber kez okundu.

MEHMET BALDUK FEN LİSESİ İNŞAATI START ALDI

Ailesi tarafından yaptırılan okul, teknolojinin son ürünleri ile donatılacak.

Kahramanmaraş’ın sosyo-ekonomik yönden gelişimi için ömrünü harcayan KMTSO’nun Onursal Başkanı Merhum Mehmet Balduk’un ismi ailesi tarafından yaptırılmaya başlanan Fen Lisesinde yaşatılacak. Ömrü boyunca eğitimi her zaman ayrı bir yerde tutarak her başarılı öğrencinin arkasında duran ve onları destekleyen Merhum Balduk’un ismini taşıyan Fen Lisesinin yapımı için çalışmalar başladı.

24 derslikli Mehmet Balduk Fen Lisesinin yapımı için Merhum Balduk’un çocukları Emre Balduk ve Nazlı Ceylan Kurtul Balduk kısa bir süre önce okul yapımı için protokol imzalamıştı. 

VALİLİKTEN YER TALEBİNDE BULUNMUŞLARDI

Kahramanmaraş Valiliğinin yer göstermesinin ardından çalışmalar başladı. 6 Şubat depreminde ağır hasar alması nedeniyle yıkılan Kadriye Çalık Anadolu lisesinin yerine Mehmet Balduk Fen Lisesi yapılması için iş makineleri temeli açmaya başladı.

Teknolojinin son ürünlerinin kullanılacağı okulun Fen Lisesi olması nedeniyle başarı ortalamasının üzerindeki öğrenciler eğitim alacak. Öğrencilerin eğitiminin en rahat alması açısından ise Eğitim gönüllüsü Merhum Balduk’un eğitim gönüllüsü çocukları Emre Balduk ve Nazlı Ceylan Kurtul Balduk ellerinden gelen gayreti göstererek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol