Öne Çıkanlar PATRİOT ÜSSÜNDE BAYRAK KRİZİ ŞEHİTLERİMİZ dizi PAZARCIK ÇÖP TRANSFER İSTASYONU HAZIR YÜRÜYEN BİLBORDLARLA TANITIM

Bu haber kez okundu.

KSÜ, KİLİS’TE OKUL MÜDÜRLERİ VE REHBER ÖĞRETMENLERLE BULUŞTU

Programda ilk sunumu yapan üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Saltalı; üniversitemizin adını gururla taşıdığı Milli Mücadele kahramanımız Sütçü İmam’ı anlatarak başladığı konuşmasında Kahramanmaraş ve üniversitemiz hakkında bilgiler verdi. Farklı üniversiteleri tercih eden öğrencilerin ilerleyen yıllarda yatay geçiş yoluyla tekrar Kahramanmaraş’a dönmek istediklerini kaydeden Prof. Dr. Saltalı, yaklaşık 2 bin 500 öğrencinin yatay geçiş başvurusunda bulunduğunu sadece Tıp Fakültesine 78 öğrencinin geri döndüğünü belirtti.

Öğrencilerimizin ilk tercihte büyükşehirlerdeki üniversiteleri tercih ettiklerini, sonra büyükşehirlerdeki karşılaştıkları yurt, ev, barınma, yol ve benzeri sorunlar nedeniyle tekrar kendi şehirlerindeki veya yakın şehirlerdeki üniversitelere dönmek için müracaat ettiklerini kaydeden Saltalı, bu nedenle Kahramanmaraş ve çevre illerimizdeki öğrencilerin Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesini ve bölgede bulunan üniversiteleri tercih etmelerinin daha uygun olacağını sözlerine ekledi. Prof. Dr. Kadir Saltalı, Kilis’te olmaktan ve sunum yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek ve desteklerinden dolayı Kilis il Milli eğitim Müdürlüğüne teşekkür ederek sunumunu tamamladı.

Programda eğitim fakültesinde yapılan uygulamaları dile getiren Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nail Yıldırım Kilis’ten daha fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyacaklarını belirtti. Türkiye’de ilk defa uygulanan öğretmen eğitiminde ‘Kuramı Uygulamaya Taşıyabilen Okuryazar Lider Öğretmen’ modelini katılımcılarla paylaşan Yıldırım, katılımcılara teşekkür etti.

Program soru-cevap bölümü ve karşılıklı görüş alışverişi ve öneriler bölümüyle sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1356