Öne Çıkanlar DUALARIMIZ ŞEREF EROĞLU İÇİN HALİL İBRAHİM SOFRASINA BUYURUN! dizi KAHRAMANMARAŞ BBS 0-1 OFSPOR BATIPARK ER MEYDANI

Bu haber kez okundu.

KSÜ GÖKSUN UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU 4 YILLIK BANKACILIK VE FİNANS BÖLÜMÜNE İLK KEZ ÖĞRENCİ ALINACAK
  

Bölümün amacı; hızla büyüyen mali ve finansal piyasaların ihtiyaç duyduğu, nitelikli elemanları yetiştirmektir. Yüksekokulumuz, 4 yıllık Bankacılık ve Finans Bölümünü tercih edecek olan öğrencilerini, iş yaşamlarında karşılaşacakları sorunlara yaratıcı çözümler üreten ve etik değerler doğrultusunda rekabet eden, kendi alanında uzman bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir.

GENÇ VE DİNAMİK AKADEMİK PERSONEL, DOĞAYLA İÇ İÇE BİR YERLEŞKE

KSÜ Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu genç ve dinamik öğretim üyesi kadrosu, akıllı derslikleri, laboratuvarları, konferans salonu, kütüphane, kantin-kafeterya, spor ve sosyal alanları ve doğayla iç içe bir kampüs alanıyla eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Bunun yanında, Kredi ve Yurtlar Kurumunun Göksun’da yer alan yurtlarında, Bankacılık ve Finans Bölümünü tercih edecek olan öğrencilerimizin barınma ihtiyaçlarını karşılayabilecek yurt imkânı da sağlanmaktadır.

GÜNCEL MÜFREDAT, UYGULAMAYA DÖNÜK EĞİTİM

4 yıllık Bankacılık ve Finans Bölümünün ders programı gelecekte finansal piyasalarda çalışmayı planlayan gençlere yönelik tasarlanmıştır. Bu çerçevede, ekonomi bilimi ile finans biliminin kavranması için gerekli bütün konularının ele alındığı derslerin yanı sıra temel işletme, muhasebe konuları ve finansal kurumlara yönelik dersler zorunlu ve seçmeli olarak işlenecektir. Uygulanacak olan müfredat programı çerçevesinde, alanında uzman, akademik yenilikleri takip eden öğretim üyelerimiz, yeni gelişmeler ışığında teorik bilgilerle birlikte uygulamaya dönük bilgileri de öğrencilerine aktaracaktır.

BANKACILIK VE FİNANS BÖLÜMÜNÜN ÜLKEMİZ EKONOMİSİNİN GELECEĞİ

Bütün dünyada finans sektörünün çok hızlı bir şekilde gelişmesiyle birlikte ülkemizde de finansal hizmetler sektörü giderek daha çok ön plana çıkmaktadır. Önceki yıllarda artan eleman ihtiyacını gerektiğinde uzmanlık dışı alanlardan sağlayan banka, sigorta ve aracı kurum vb. gibi finansal kurumların, finansta uzmanlaşmış elemanlara ihtiyacı artmaktadır. Bankacılık ve Finans bölümü olarak uluslararası alanda finans merkezi olmayı hedefleyen ülkemizin yükselen taleplerine karşılık verebilmek için, genç arkadaşlarımızın donanımlı bir şekilde yetişmelerine katkı sağlamak suretiyle iyi bir geleceğe sahip olmalarını hedefliyoruz.

BANKACILIK VE FİNANS BÖLÜMÜ MEZUNLARININ ÇALIŞMA ALANLARI

Bankacılık ve Finans Bölümü Mezunları Hazine ve Maliye Bakanlığı, Merkez Bankası, Sayıştay, SPK, BDDK, Borsalar, Kamu ve Özel Bankalar, Finansal Aracı Kuruluşlar, Faktoring, Leasing, Forfaiting, Sigorta ve Bireysel Emeklilik Şirketlerinde ve İşletmelerin Muhasebe ve Finansman departmanlarında çalışabilmektedirler.

 

GÖKSUN- KAHRAMANMARAŞ ARASI ULAŞIM

Toplam uzunluğu yaklaşık 16 km olan 10 tünelin yer aldığı, Kahramanmaraş - Göksun arasını 18-22 km kısaltarak 67 km’ye düşürecek olan uluslararası standartlardaki yol 2018 yılında tamamlandığında Bankacılık ve Finans Bölümümüzü tercih edecek olan öğrenciler, Kahramanmaraş şehir merkezine hem daha kısa sürede ulaşacak hem de seyahatlerini daha konforlu bir şekilde gerçekleştirebileceklerdir.

4 YILLIK BANKACILIK VE FİNANS BÖLÜMÜMÜZÜN TANITIM KATALOĞUNA ERİŞMEK İÇİN BU BAĞLANTIYI TIKLAYINIZ.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol