banner1395
Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİR HİZMETLERİ VATANDAŞLARIN CEBİNE İNDİRİYOR MİLLETİMİZİ YOLUNDAN DÖNDÜREMEYECEK” GENÇ ÇİFTÇİLERE YÖNELİK EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR ALÇAKÇA PUSULAR KARAKTERLERİ TANIMAK ZORUNDAYIZ!

Bu haber kez okundu.

KSÜ, 5. MESLEK TANITIM VE KARİYER GÜNÜ’NE EV SAHİPLİĞİ YAPTI
 KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen ‘Meslek Tanıtım ve Kariyer Günü’, kariyer yaşamında önemli noktalara gelen isimlerle öğrencileri buluşturdu. Program çerçevesinde ‘İş Dünyasından Başarı Öyküleri” paneli gerçekleştirilirken programın açılış konuşmasını Kahramanmaraş Çalışma ve İş Kurumu  İl Müdürü Ali Yüce yaptı. Yüce, etkinliğin amacının öğrencileri, mezuniyetten önce iş hayatını tanımaları konusunda fayda sağlamak için kariyer sahibi isimlerle bir araya getirmek olduğunu söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından “İş Dünyasından Başarı Öyküleri” başlıklı panele geçilirken, panelin moderötörlüğünü  KSÜ Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özden Görücü yaptı. İki oturum halinde gerçekleştirilen panele konuşmacı olarak: Milli Eğitim Eski Bakanı-YÖK Eski Başkanı-Kahramanmaraş Eski Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Sağlam, Balsuyu Mensucat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı- Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Duran Balsuyu ve Türkiye Eczacılar Birliği 14. Bölge Kahramanmaraş Eczacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Bahtiyar Murat Aras katıldı.

Panelde ilk sözü alan Prof. Dr. Mehmet Sağlam, meslek seçimi ve kariyer planlamada aile ve yetişilen çevrenin önemli bir etkiye sahip olduğunun altını çizdi. İyi bir kariyer planı için içinde bulunulan toplumun çok iyi tanınması gerektiğine değinen Sağlam, “Meslek yaşamınızda başarı için hiç usanmadan, hiç bıkmadan ne kadar ileri gidebilirim fikrine kafanızda yer edindirmelisiniz. İçinde bulunduğunuz meslekte en iyi olmayı hedeflemelisiniz.” şeklinde konuştu. Kendini geliştiren bireylerin hem özel sektörde hem de kamu sektöründe başarıya ulaşabileceğine dikkat çeken Sağlam, öğrencilere ‘mesleğinizi dünyanın her yerinde yapabilecek kapasitede kendinizi geliştirin’ tavsiyesinde bulundu.

Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Duran Balsuyu ise ticaret ve meslek yaşamına ilişkin bilgiler verirken, özel sektörde sürdürülebilir kalite ve markalaşma konularında katılımcıları bilgilendirdi. Öğrencilere seslenen Balsuyu, meslek hayatında pozisyon değil iş odaklı çalışmalarının kariyerlerine olumlu yansıyacağını ifade etti. Sanayi alanında daha önemli noktalara gelmemiz gerektiğine değinen Balsuyu, “Biz dünyanın 2. en kaliteli pamuğunu üretmeye muvaffak olduk, sizlerden birincilik bekliyoruz. Bizim hedefimiz dünyanın ilk 10 ekonomisi arasında olmak, sizden beklentimiz ise birinci ülke olmayı hedeflemenizdir.” diye konuştu.

Kahramanmaraş Eczacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Bahtiyar Murat Aras da kariyer yaşamına ilişkin bilgiler verirken, kariyer yaşamında başarıyı yakalamak için mücadele etmek gerektiğini söyledi. Sağlık sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulunan Aras, sağlık sektöründe çalışanların insan ilişkileri açısından çok özverili olmaları gerektiğinin altını çizdi.

Panelistlerin sunumlarının ardından Kahramanmaraş Çalışma ve İş Kurumu  İl Müdürü Ali Yüce, konuşmacılara çeşitli hediyeler takdim etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1392

banner1393

banner1394