banner1395
Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİR HİZMETLERİ VATANDAŞLARIN CEBİNE İNDİRİYOR MİLLETİMİZİ YOLUNDAN DÖNDÜREMEYECEK” GENÇ ÇİFTÇİLERE YÖNELİK EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR ALÇAKÇA PUSULAR KARAKTERLERİ TANIMAK ZORUNDAYIZ!

Bu haber kez okundu.

KİÜ, YÜZDE YÜZ DOLULUK ORANINA ULAŞTI

Yerleştirmelere ilişkin değerlendirmelerde bulunan KİÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Bakan, İstiklal Üniversitesi’ne yerleşen tüm öğrencileri tebrik ederek, “Üniversitemize Hoş geldiniz” dedi. Tüm bölüm ve programlarda yüzde yüz doluluk oranına ulaşmanın kendileri açısından mutluluk ve gurur verici olduğunu kaydeden Prof. Dr. Bakan, şunları söyledi:

“2023 YKS sınav ve yerleştirme süreçleri tamamlandı. Bu sınav için uzun yıllar emek veren, alın teri döken öğrenci kardeşlerimiz sınavlarda aldıkları puanlar ve yaptıkları tercihlere göre yükseköğretim kurumlarına yerleşti. Ben bu sonuçların hem öğrencilerimiz, hem de aileleri için hayırlı olmasını diliyorum. Diğer yandan bu sonuçlara göre tüm bölüm ve programlarımızın yüzde yüz doluluk oranına ulaştığını gördük.

Bu tablo tabi ki bizim için de gurur ve mutluluk verici. İnşallah ilerleyen süreçte, yeni fakültelerimizle, yeni bölüm ve programlarımızla Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi’ni daha da büyütmeye, Türkiye’nin yükselen üniversitelerinden biri haline dönüştürmeye gayret göstereceğiz.”

Ortaya çıkan tablonun deprem sonrası Kahramanmaraş’ta hayatın normalleşme sürecine de katkı sağlayacağını dile getiren Rektör Bakan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bildiğiniz gibi yüzyılın afeti olarak değerlendirilen bir deprem yaşadık. Bu deprem hayatımızın her alanını olumsuz etkiledi. Devletimiz ve milletimizle birlikte yaraların sarılmasına gayret gösteriyoruz. Artık hayatın da normale dönmesi gerekiyor. Bu noktada özellikle şehir dışından gelecek öğrencilerimizin Kahramanmaraş’ın sosyal yaşamına da canlılık getirmesini diliyorum.

Biz üniversite olarak, öğrencilerimize en iyi ortamı sağlamak için, tüm akademik ve idari birimlerimizle hazırlıklarımızı sürdürüyor, elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bir kez daha bu sonuçların hayırlı olmasını diliyor, başarılarla dolu bir akademik yıla girmeyi temenni ediyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1392

banner1393

banner1394