Öne Çıkanlar bir yaşam biçimidir DONDURMA ISMARLADI Necati Oktay PİAZZADA FİYATLAR BAYRAM ETTİRİYOR KAYINVALİDESİNİ TOPRAĞA VERDİ

Bu haber kez okundu.

‘KARDEŞ VEFASI’ EĞİTİM YATIRIMI İLE TESCİLLENDİ

Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı ve İş İnsanı Mustafa Narlı tarafından Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçesi Çakallı Hasanağa Mahallesi’nde yapımı 84 günde tamamlanan ve İş İnsanı Mustafa Narlı tarafından 2020 yılında vefat eden kardeşi Hacı Mehmet Narlı İlkokulu ve Ortaokulu toplam 17 derslikli okul bu gün düzenlenen tören ile açıldı.

Açılışa, Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, TBMM Tarım ve Köyişleri Komisyon Başkanı Prof.Dr. Vahit Kirişçi, Milletvekilleri Ömer Oruç Bilal Debgici, Mehmet Şahin, Tuba Köksal, Zuhal Dora Karakoç, İrfan Karadutlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, KSÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Orhan Doğan, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, Kamu kurum ve kuruluşların Müdürleri, KMTSO Başkanı Mustafa Buluntu, KMTSO Meclis Başkanı Hanifi Öksüz, KTB Başkanı Mustafa Narlı, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel, MHP İl Başkanı Hüseyin Vahit Demiröz, Baro Başkanı Burak Gül, Öğretmeler, öğrenciler ve veliler katıldılar.

MERHUM KARDEŞİM HACI MEHMET NARLI OKULU’NU 84 GÜNDE YAPTIK

Okulu yaptıran ve açılış konuşmasını yapan Narteks Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Narlı şunları belirtti; ”Sayın Bakanım, değerli Sayın Valim, değerli Milletvekillerim Kıymetli ilçe başkanlarım, Sayın Emniyet Müdürüm, İlimin Sayın Mülki Amirlerim, basınımızın değerli mensupları, kıymetli misafirler açılışa hoş geldiniz 6 Şubat depreminden sonra Sayın Bakanımla yirmi dört Haziran’da buraya geldik. Beraber çok hızlı bir aksiyon aldık. Tabii önce aileme teşekkür ediyorum.

ŞİMDİ SIRA 50 KİŞİLİK YATILI HAFIZLIK KURAN KURSUNDA

Ailem rahmetli kardeşim için bir toplantı yaptık. Artık köyümüzün de okulu yıkıldığı için. Onlarla beraber bu okulun yapımı için bir karar verdik. Bu oturduğunuz yerde benim okuduğum okul vardı. 1972’de buraya taşındık şehre. O okul yıkılınca bir de gelip burada bu çocukların sınıfları ellişer kişi, altmışar kişi sınıflara girdiğini görünce dayanamadım.

Ailemle beraber oturduk. Allah razı olsun anacağımdan. Babam adına yapılan caminin parasını anam verdi. Okulu da aile olarak biz yaptırdık. Kendisine de tabii bir sözümüz var. Elli tane hafızlık kız yatık Kur’an kursu yaptıracağız. Onu da inşallah yapacağız” dedi.

BU ŞEHRE BORCUMUZ VARDI, ÖDEMİŞ OLDUK, DAHA DA ÖDEYECEĞİZ

Narlı ”Tabii Narlı ailesi olarak bunu kendi köyümüze, kendi mahallemize yaptırmak bizim borcumuzdu. Bu borcumuz da inşallah böylelikle ödemiş oluyoruz. Çünkü biz de dedem de, büyük dedem de hep Burada büyüdü. Hepsi burada. Doğup büyüdüğümüz yer burası. Köyümüzün de eksiğini tamamlamak için böyle bir şeyi Sayın Bakanımla işte Vahi Kirişçi Bakanım Allah razı olsun.

Hemen beraber geldik kolları sıvadık. Sayın il başkanım, diğer vekillerim. Hep beraber bize destek oldular. Bu projeyi Mimarlar Odası Başkanımızla beraber burayı çizdik. Tabii harita mühendisi Sanayi Odası Başkanımız Mustafa Buluntu. Normal on iki sınıf gibi görünür ama on yedi sınıflık . Bütün branşların tamamı var.

90 GÜN KONUŞTUK, 84 GÜNDE BİTTİ

Tabii Mimarlar Odası Başkanı ile doksan gün konuştuk. Bugün seksen dördüncü gün okulumuzu teslim etti. inşallah bugün açılışını yapacağız ama sınıfları göreceğiz. Milli Eğitim Müdürümüzünde desteği oldu ilgilendi. Allah razı olsun. Okulumuzu Milli Eğitim Müdürlüğü’müze bugün itibariyle teslim edeceğiz. İki bin yirmi yılında rahmetli olan kardeşimin ismini taşıyor. Hem ilk öğretim hem ortaöğretim. Eğitime önem verirdi kendisi. Elli yaşında. Tarih Bölümünü bitirdi.

Üç buçuk yılda. Yani böyle de bir çalışkan kardeşim vardı. Babam bana nasihat etmişti oğlum. Biriniz kasayı tutun, biriniz kapıyı tutun. Beni de işe yollamışlardı. Ben de işte şehir şehir satıyordum malı. Getiriyordum kardeşimle iki kardeşim Allah razı olsun.

KARDEŞİM GENÇLERE ÇOK ÖNEM VERİRDİ

Rahmetli olunca Hacı Mehmet mecburen ağırlığını Maraş’a vermek zorunda kaldım. Çok da bundan sonra da Maraş’ta ikametgah ediyorum. Ama bir kardeşim okul sevdalısıydı. Okulu KSÜ Rektör Yardımcımız Prof . Dr. Orhan Doğan ile okulu beraber bitirdi.

Diplomasını da aldı. Gençlere çok önem verirdi. Ben de aynı şekilde çocuklara çok önem veriyorum oğlumun bir tanesi Boğaziçi ekonomi mezunu. Bir tanesi Koç Üniversitesi mezunu, bir tanesi yine eczacı, bir tanesi yine Boğaziçi’nde elektrik elektronik okuyor.

BÜTÜN ÇOCUKLARA YÜREKTEN, GÖNÜLDEN BAŞARILAR DİLİYORUM

Bize düşen çocuklarımızın okumaları için gayret etmek, sizlerin de o evlatlara, o sermayelere sahip çıkmanız lazım. Bütün çocuklarımıza gönülden, yürekten başarılar diliyorum. Allah onlara zihin açıklığı versin inşallah Sizlere de sizlerin de, onların da sizlere hayırlı evlatlar olarak yetişmesini Cenabıhak nasip etsin diyorum.

Hepinizi saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Çocuklara da bir defa da gönülden, yürekten başarılar diliyorum. Sağ olun”

Protokol konuşmaları ardından okulun açılış kurdelası kesildi, misafirlere ikramlarda bulunuldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol