Öne Çıkanlar BAYAZIT KUZEY İLÇELERİNE ÇIKARMA YAPTI OLCAY KILAVUZDAN TÜRKOĞLU ÜLKÜ OCAKLARINA ZİYARET Dulkadiroğlu YEŞİLYÖRE YOLU ASFALTLANIYOR YARDIM SEVERLİKTE ÖRNEK BİR İNSAN; MEHMET HANEFİ ÖKSÜZ

Bu haber kez okundu.

İZMİR MARAŞDER BAŞKANI NARLI: EGE MARAŞFED DİYE BİR YAPI YOK!

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Safa Narlı şunları söyledi: “Bilindiği üzere İZMİR MARAŞDER’de bayrak değişimi neticesinde genç dinamik ve hizmete gönüllü bir Başkan ve ekip bayrağı devralmıştır. Kahramanmaraş’ın İzmir’de temsili yaklaşık çeyrek asırdır İZMİR KAHRAMANMARAŞ KÜLTÜR TURİZM VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (İZMİR MARAŞDER) tarafından sağlanmaktadır.  İzmir’de ayrıca faaliyet gösteren iki ilçemizin (Afşin ve Elbistan) dernekleriyle dayanışma içerisinde faaliyetlerimiz devam etmektedir.

 İZMİR MARAŞDER’in dernek binası 9 Eylül Meydanı Hüdaverdi İş Merkezi Daire:9 Kat:5 No:3 Basmane Konak/İZMİR adresinde bulunmaktadır. İzmir Enternasyonel fuarının ve Konak Belediye Binasının tam karşısında Kahramanmaraş’ın temsiline yakışır bir konumda ve durumdadır.

 İZMİR MARAŞDER olarak evvela 11 Eylül tarihinde Şehrin merkezinde yıllardır hasret kaldığımız Dernek merkezimizi açtık. Bununla birlikte İzmir’imizin her bölgesinden katılan bine yakın hemşerimizle büyük bir hemşeri buluşması etkinliği gerçekleştirdik. Kahramanmaraş’ımızdan üniversite eğitimi için İzmir’e ilk defa gelen gençlerimize “Üniversitene Hoş Geldin” projesiyle destek olduk ve onların kayıtlarını tamamladık. Barınma ihtiyaçlarına çözümler ürettik. Hemen akabinde ihtiyaç sahibi gençlerimize Burs çalışması başlattık ve bugün sayıları yüze yaklaşan bursu düzenli olarak gençlerimize veriyoruz. Bu çalışmalarımıza destek veren tüm hemşerilerimize müteşekkiriz. Bunların yanında birçok alanda Gençlere yönelik destekleyici kurslar, seminerler Dernek merkezimizde sürekli olarak devam ediyor.

Öte yandan Kahramanmaraş’ımızın ulusal ve uluslararası arenada tanıtımını yapmaya ve öncelikli sorunlarının çözümü için hükümetimiz, yerel yönetimler bazında girişimlerde bulunmaya da devam ediyoruz. Bu minvalde önümüz deki 23-26 Eylül ayında İzmir BOSPA Fuar Alanında büyük bir coşku ve heyecanla Kahramanmaraş Tanıtım Günleri yapılacaktır. Tüm hemşerilerimizi bu muhteşem etkinliğe buradan da tekrar davet ediyoruz.

Bir yandan bu çalışmalar devam ederken, eski Dernek Başkanı tarafından EGE MARAŞFED etiketiyle sosyal medyada çeşitli paylaşımlar yapılmakta, WhatsApp grupları oluşturularak paylaşımlara devam edilmektedir. İzmir’de yeterli sayıya ulaşılamadığı için Kahramanmaraş derneklerini kapsayan resmi olarak kurulu bir Federasyon bulunmamaktadır. Bu yönde yapılan algı çalışmaları gerçeği yansıtmamaktadır. Bazı insanlar vardır bulundukları makama itibar katarlar, bazı insanlarda olmayan makamlardan itibar elde etmeye çalışırlar. Eski Dernek Başkanı tarafından oluşturulan bu gruplar ve yapılan paylaşımlar hemşerilerimize ve Kahramanmaraş adına yapılan çalışmalara zarar vermektedir. Resmi olarak kurulmayan dolayısıyla hukuki olarak var olmayan bir yapıyı varmış gibi göstermek ve bu doğrultuda paylaşımlarda bulunmak hukuka aykırıdır. Yine bu resmi olmayan paylaşım ve faaliyetler nedeniyle İzmir ve çevresinde bulunan hemşerilerimiz arasında ikilik oluşturulmaktadır. Resmi olarak Federasyon kurulduğunda Derneğimiz adına açıklama yapılacaktır. Gerçek dışı algı oluşturmak ve haber yaymak bir Kahramanmaraş’lı dernek (Eski) Başkanına yakışmamaktadır. Son zamanlarda yoğun bir şekilde tarafımıza yöneltilen bu husustaki sorulara tek tek cevap vermek yerine bu açıklamayla hemşerilerimizin bilgilendirilmek ve yanıltıcı haber ve paylaşımlarla haksız itibar elde edilmesi çabalarına alet edilmeleri riskine karşı uyarmak istiyoruz.

BU YÖNDE PAYLAŞIMLARA ISRARLA DEVAM EDİLMESİ HALİNDE YASAL YOLLARA BAŞVURU HAKKIMIZ SAKLIDIR.

Tüm Kahramanmaraş’lı hemşerilerimizi birlikten yana olmaya, ikilik oluşturan hiçbir resmi karşılığı olmayan gerçek dışı algı amaçlı paylaşımlara karşı duyarlı olmaya davet ediyoruz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol