Öne Çıkanlar KENTİN KANAYAN YARALARINA PARMAK BASTI OKULLADA GIDA GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLİYOR DEBGİCİ B.ŞEHİR BELEDİYE DADAŞLARA TAKILDI dizi

Bu haber kez okundu.

“FELSEFE, EDEBİYAT VE DEĞERLER” SEMPOZYUMU KSÜ’DE
 Felsefe, Edebiyat, ve Değerler temalı sempozyuma, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Uğur Yıldırım, Prof. Dr. Sinan Baş, Prof. Dr. Cemal Tuncer, Türk Felsefe Derneği Başkan Yardımcısı ve Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murtaza Korlaelçi, Yazar Rasim Özdenören ile sempozyum konularıyla ilgili çalışma yapan akademisyen, öğretim üyesi ve araştırmacıların yanında çok sayıda öğrenci katıldı.Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Türk Felsefe Derneği Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Murtaza Korlaelçi, felsefenin beşiğinin insan beyni olduğunun altını çizerek dinle felsefenin süt kardeş olduğunu,  ikisinin birbirinin tamamlayıcısı olduğunu belirtti.


Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan da yaptığı konuşmada, “Felsefe bir düşünce faaliyetidir. Sorulan sorularla, insanın kendisi ve hayatın anlamı üzerinde düşünmeyi sağlar. Bu sempozyumdan beklentimiz de insanımızda düşünce aşkı oluşturmak, güzel Türkçeyi kullanmasını sağlamak ve yurttaşlarda iş ve davranış etiği oluşmasına katkıda bulunmaktadır.” dedi.


Daha sonra konuşan Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz da, felsefenin insanın yaratılışı ile başladığını belirterek,  felsefe ve değerin yalnızca düşünebilen insanda olacağının altını çizdi.

Sempozyum programı 2-3 Kasım 2012  tarihlerinde Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde devam edecek. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1392

banner1393