Öne Çıkanlar bir yaşam biçimidir DONDURMA ISMARLADI Necati Oktay PİAZZADA FİYATLAR BAYRAM ETTİRİYOR KAYINVALİDESİNİ TOPRAĞA VERDİ

Bu haber kez okundu.

DAĞDEVİREN,  BAŞARI ÖYKÜSÜNÜ ÜNİVERSİTELİ GENÇLERLE PAYLAŞACAK
 SANKO Üniversitesi’nin, Gaziantep’teki üniversite öğrencilerinin bilime ve araştırmaya yönelik heveslerini desteklemek, onlara moral ve motivasyon vermek ve bilgi üretmenin önemine yönelik farkındalık yaratmak amacıyla düzenlediği konferansa, SANKO Üniversitesi öğrencilerinin yanı sıra, Gaziantep Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi öğrencileri de katılacak.

 

Dr. Canan Dağdeviren’in, “Nereden geldim, nereye, nasıl ve neden gidiyorum” başlığı ile paylaşacağı sıra dışı başarı öyküsü, 17 Aralık 2016 tarihinde Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezi’nde 11.00 -12.00 saatleri arasında düzenlenecek ve etkinliği dileyen herkes davetiyesiz dinleyebilecek.

 

DR. CANAN DAĞDEVİREN

Haziran 2007’de Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra, tam burslu olarak Sabancı Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Programı’nda yüksek lisans eğitimini tamamladı.

 

2009 yılında ilk defa verilmeye başlanan Fulbright Doktora Bursu ile The University of Illinois at Urbana, Champaign’de (UIUC) Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü’nde doktora eğitimine başladı. Prof. John A. Rogers danışmanlığında fizik, elektronik, kimya, malzeme, mekanik ve tıp alanlarının kapsamına giren esnek ve katlanabilir, vücut içine ve deri üstüne yapıştırılabilir/giyilebilir elektronik aletler üzerinde çalışmalar yaptı.

 

Doktora derecesini, Aralık 2014 yılında aldı. Eylül, 2014’ten bu yana doktora sonrası çalışmaları için şu ana kadar tarihte en çok referans edilmiş mühendis olan, Robert Langer ile MIT’de çalışıyor.

 

Aynı zamanda, tarihte Türkiye’den seçilen ilk bilim insani olarak Harvard Üniversitesi Genç Akademi Üyeliği görevini Temmuz 2015’ten itibaren devam ettirmektedir. Ocak, 2017’de MIT Media Lab’ta kendi araştırma grubunda akademisyen olarak çalışmalarına devam edecektir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol