Öne Çıkanlar seminer DEDEOĞLU DA KAYINBABA OLDU dizi DEMOKRASİMİZİN ZENGİNLİĞİ BUDUR ŞERİFLER İNŞAAT DOOSAN FORKLİFTİ TERCİH ETTİ

Bu haber kez okundu.

NAZLI CEYLAN BALDUK KURTUL’UN KADINLAR GÜNÜ MESAJI
Kadınların ülke ekonomilerine, aile bütçelerine ve sosyal yaşama katkılarının her geçen gün daha da arttığına vurgu yapan Kurtul;Bugün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü. Newyork’lu kadınlara borçluyuz bu önemli günde farkındalık yaratılmasını! Eşit işe eşit ücret diye haykırmasalardı, haklarını kazanmak için her şeyi göze almasalardı bugün Amerika’da çalışan kadın oranı % 78, son 30 yılda kadınların başlattığı iş sayısı erkeklerinkinin 2 katı olmazdı” dedi.

Kadınların haklarının verilmesinin dinen de önemli olduğuna vurgu yapan
Nazlı Ceylan Balduk Kurtul; ”Başta peygamberimiz Hz.Muhammed’in kadın eşitliğini veda hutbesinde vurgulaması, kadınına kızına her türlü hakkı sağlaması, sonrasında önderimiz Atatürk’ün kadınlara erkeklerle eşit hakları sağlayacak kanunları oluşturması, bizlerin bugüne gelmesini sağladı. Bunlardan güç alarak, Kadınlarımızın çalışma hayatına katılım rakamlarının artması, siyaseten güçlenmesi, seslerini duyurabilmesi,ezilmeden haklarını savunabilmesi, fiziki ve manevi şiddete maruz kalmadığı günleri görmemiz ümidiyle, tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol