Öne Çıkanlar KURAN-I GÜZEL OKUYAN TÜRKİYE İKİNCİSİNE ALTIN TAKDİMİ LİDERİ BANDIRA BANDIRA DEVİRDİK Yakında karaciğer nakli de yapılacak DAMIZLIK KOYUN-KEÇİ BİRLİĞİNDE SEÇİM dizi

Bu haber kez okundu.

KARAMANLI’YA 20 KİLOMETRE İÇME SUYU ŞEBEKESİ
 Kahramanmaraş il genelinde içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarına hız kesmeden devam eden KASKİ Genel Müdürlüğü, Dulkadiroğlu ilçesi Karamanlı Mahallesinde 20 kilometre içme suyu hattı yapıyor. Öncelikle içme suyu şebekesi olmayan Sarılar obasında yapılan içme suyu isale ve şebeke çalışmaları ile vatandaşların yıllardır süren su sorununu çözdü. Yapılan 7 km’lik şebeke hat çalışmasıyla şebekesi yenilenen Sarılar’da, isale hattındaki tıkanıklığın giderilmesiyle kesintisiz içme suyu sağlanmış oldu. KASKİ Genel Müdürlüğü Sarılar Obasında yaptığı çalışmanın yanında, Karamanlı Mahalle merkezi, Keş Obası, Koçlar Obası, Karaçallık obası ve Kuzey obasında toplam 20 kilometrelik içme suyu şebeke ve isale hattı çalışması yapacak. 
MUHTAR ERDOĞAN BAYRAK’TAN ERKOÇ’A TEŞEKKÜR
Karamanlı Mahalle Muhtarı Erdoğan Bayrak, yapılan çalışmalarla mahallelinin yıllarca süren su sorununun çözüldüğünü söyledi. Bayrak konuşmasında: “Mahallemizin özellikle Sarılar obasında yıllardır süren su sorunu bulunmaktaydı, Düzenli bir içme suyu şebekesi yoktu bunun yanında eski isale hattında bulunan tıkanıklık nedeniyle su gelmiyordu. KASKİ ekipleri yaptığımız başvuru neticesinde kısa sürede çalışmaya başladılar. İsale hattımız yenilendi, 7 kilometrelik isale ve şebeke hattı yapılarak içme suyu sorunumuz çözüldü. Su sorunumuza çözüm oldukları için başta Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatih Mehmet Erkoç’a, KASKİ Genel Müdürlüğüne mahallem ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol