banner1106
Öne Çıkanlar DEMOKRASİNİN EN KESKİN VİRAJI YERE İZMARİT ATANA 65 TÜKÜRENE 35 LİRA CEZA! ZARARLILARLA MÜCADELE DEVAM EDİYOR OKULLARARASI KORT TENİSİ MÜSABAKASI 2. KEZ ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI

Bu haber kez okundu.

GÖKSUN’A BÖLGENİN EN BÜYÜK SEMT PAZARI

Başkan Hüseyin Coşkun Aydın’ın özel önem verdiği 2014 ve 2019 yerel seçim kampanyasındaki projeleri içinde yer alan ‘Göksun Kapalı Semt Pazarı’ projesinin inşası hızla devam ediyor. 7 bin metrekare alan üzerinde çelik konstrüksiyon sistemi ile kurulan kapalı semt pazarı hizmete açıldığında bölgenin en büyük kapalı pazarı olacak.

Göksun’un, Hayvan Borsasında olduğu gibi semt pazarında da çevre ilçelere hitap eden bir şehir olduğuna dikkat çeken Başkan Aydın, söz verdikleri hizmet ve yatırımları hayata geçirerek Göksun’u her alanda gelişmiş bir şehir haline getirme hedefleri için çalıştıklarını söyledi.

İnşa edilen tesisin salı günleri semt pazarı, diğer günlerde ise oto park ve oto pazarı olarak hizmet vereceğini belirten Başkan Aydın, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Kapalı semt pazarı, bizim birinci dönem projelerimiz arasında var olmakla birlikte bugüne nasip oldu. İnşallah en kısa sürede bitirmek suretiyle pazarcılarımızın ve halkımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz. Aynı zamanda bölgenin en büyük kapalı semt pazarı olduğunu da buradan ifade etmek istiyorum. Tabi burada farklı bir uygulamamızda olacak. İnşa ettiğimiz tesis içinde yerel ürünlerin pazarlamasını da yapacağız. Daha ötesine geçecek olursak, biz alanı sadece semt pazarı olarak kullanmak yerine birden çok amaç için kullanmayı planlıyoruz. Salı günleri semt pazarı olarak diğer günlerde ise kapalı otopark ve oto pazarı şeklinde kullanarak daha farklı projeleri de burada uygulamaya koyacağız. Bunun için planlamamızı bölgesel düşünce ile yapıyoruz. Bilindiği gibi Göksun coğrafi konum itibariyle Saimbeyli, Sarız ve Tufanbeyli ilçelerine de ekonomik olarak hitap eden bir şehirdir. Hayvan Borsamızda olduğu gibi semt pazarımızdan da bütün bölgenin faydalanacağını söyleyebiliriz. Kapalı Semt Pazarımızın ilçemize ve halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm projelerimiz için desteklerini esirgemeyen milletvekillerimize teşekkür ediyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1112

banner1114

banner1118

banner1122banner1123