Öne Çıkanlar TOPLU KONUTLARIN TEMELİ Mehmet dizibüyük ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMADIK! UNUTMAYACAĞIZ! HUNHARCA Cumhuriyet Halk Partisi

Bu haber kez okundu.

AİLE İÇİ VE KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNLENMESİ PROJESİ

Aile içi ve Kadına Yönelik Şiddetin önlenmesi amacıyla İl Emniyet Müdürlüğümüzce hazırlanan ve Kahramanmaraş Valiliğinin 24.11.2020 tarihli olurlarıyla hayata geçirilen “Mutlu Kadın, Huzurlu Aile, Güçlü Toplum Projesi” kapsamında 08.06.2021 Salı günü saat 13.00’te Andırın Şehit Yasin HÖBEK Yatılı Orta Okulu toplantı salonunda Andırın Kaymakamı Sayın İbrahim GÜNEŞ, Andırın Belediye Başkanı Sayın Ahmet DOĞAN, İl Emniyet Müdür Yardımcımız Halil İbrahim ULUBEY, kurum müdürleri ile TDP Şube Müdürlüğü personelleri ve yaklaşık 105 vatandaşımızın katılımıyla Covid-19 tedbirlerine uygun olarak bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyeti gerçekleştirilmiştir.

Toplantıda proje paydaşı kurumlardan Andırın Aile ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğünde görevli Sosyolog Betül KARCI, Kahramanmaraş İl Müftülüğünde görevli Psikolog Seyyit ŞİŞMAN, İl Emniyet Müdürlüğümüzde görevli Psikolog Dilek ÖZAKDAĞ, İl Emniyet Müdürlüğümüzde görevli Başkomiser Ahmet KARAKAŞ ve Asayiş Şube Müdürlüğü Aile İçi Şiddet Büro Amirliğinde görevli Polis Memuru Tuncay ÇOĞAN tarafından kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddetin önlenmesi ve bununla ilgili alınması gereken tedbirlerle KADES uygulamasına ilişkin bilgilendirme yapılmış, program sonunda katılımcılara not defteri, kalem, bilgilendirici broşür, çocuklar için balon ve anahtarlık dağıtılmıştır.

Katılımcılardan büyük beğeni toplayan ve olumlu geri bildirimler alan eğitimlere diğer ilçelerde de verilmeye devam edilecektir.

 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

                   İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol