banner1320
Öne Çıkanlar KIRSALDA DA O OLACAK BAŞARILARI KONUŞMALIYIZ” MAHÇİÇEK EJDER ORUÇ TEŞKİLATLARI HEYECANLANDIRIYOR BÜYÜKŞEHİR HALK EKMEK HER YERDE…

Bu haber kez okundu.

SPOR YATIRIMINDA DEVRİM
 Göreve geldiği günden beri başarıdan başarıya koşan, her yıl bir iz ve eser bırakma adına spora yatırım yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı’nın verdiği bilgilere göre, ihalesi yeni yapılan Gençlik Merkezi, spor alanındaki en büyük yatırım olarak nitelendirdi.Kabakçı, ayrıca hedef projelerin de yolda olduğunu, bu büyük spor yatırımlarında başta Vali Şükrü Kocatepe ile AK Parti İl Başkanı Fatih Erkoç ve milletvekillerinin büyük emeği ve payı bulunduğunu sözlerine ekledi.

GENÇLİK MERKEZİ HEYECAN VERİCİ

Spor salonundan sonra kente yapılacak olan en büyük spor yatırımı olan Gençlik Merkezinin ihalesi yapıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü karşısındaki eski tekel binası (5 dönümlük bir alan) arsasına yapılacak tesis, Kahramanmaraş için özel bir proje. 4,5 milyonluk… Muhtemelen Ocak ayı içerisinde temeli atılacak ve bir yıl içerisinde de sporseverlerin hizmetinde olacak.


Sevindiren bir başka büyük proje ise büyük bir spor salonu. İçinde, aynı anda 3 müsabakanın yapılabileceği büyüklükte salon olacak. Türkiye’de ve Kahramanmaraş’ta bir ilk. Üstelik de 15 milyonluk bir yatırım iken, bu büyük spor salonunun şehrimize kazandırılmasında Vali Kocatepe ile siyasilerin desteği büyük.

Vali Saim Çotur Stadı içerisinde, yaklaşık 20 dönümlük alana yapılacak bu büyük salon, sporseverleri heyecanlandırmaya kâfi geldi.

VE; 50 METRELİK TAM

OLİMPİK YÜZME HAVUZU

Sportif anlamda heyecan uyandıran bir diğer tesis de, özellikle son senelerde Beytullah Eroğlu isimli sporcumuzun yüzmedeki başarısı ardından, başbakan Erdoğan’ında takdirlerine mazhar olması göz önüne alınarak, Vali Şükrü Kocatepe, AK Parti İl Başkanı Fatih Erkoç ve milletvekillerinin de destek ve teşviki ile, 50 metrelik tam  olimpik yüzme havuzu sözü alındı. Erkoç sayın başbakanımızla görüştü, başbakan da bu sözü vermişti. 2013 yılı yatırım programına alınan bu tesis, Başbakan Erdoğan’ın şehrimize en güzel hediyesi, müjdesi oldu. Vaatler yerine getiriliyor.

SU SPORLARI-KILAVUZLU BÖLGESİ

İl Müdürü Kabakçı anlatırken heyecanlanıyor, “Uzun yıllar sonra, bu bölgede ilk kez, yine valimizin desteği ile, il özel idaresinden 600 bin tl. ödenekli ile su sporlarının temeli atılacak. Kılavuzlu bölgesinde 13.774  m2’lik Orman Genel Müdürlüğüne tahsisli araziye kurulacak tesis, spor yatırımlarındaki çeşitliliğin bir başka adı olacak. 5 yıllık  uğraşımız sonuç ve emeğimiz meyvesini verdi, katkısı geçen herkese teşekkür etmemiz lazım.” diye konuştu.

SPORDA İHYA OLDUK, OLACAĞIZ!

Anlatırken dahi yüreğinde kopan fırtınaları dindiremeyen Kabakçı, bu ve yatırım programına alınan yatırımlarla ilgili olarak sporda ihya olduklarını kaydetti, ilçelerin ayağa kalktığını vurguladı, hedef projeler içinde ise, ilçelerdeki tüm toprak zeminli sahaların sentetik zeminli futbol sahasına dönüştürülmesi için teklifleri olduğunu, bunların başında ise Elbistan, Afşin ve Göksun ilçeleri olduğunun altını çizdi, çalışmalarının, takiplerinin ve uğraşlarının sonuç ve meyvesini görmekten mutluluk duyduğunu sözlerine ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol