banner1320
Öne Çıkanlar KIRSALDA DA O OLACAK BAŞARILARI KONUŞMALIYIZ” MAHÇİÇEK EJDER ORUÇ TEŞKİLATLARI HEYECANLANDIRIYOR BÜYÜKŞEHİR HALK EKMEK HER YERDE…

Bu haber kez okundu.

BİLARDO DA KAHRAMANMARAŞ RÜZGÂRI
 Batman'da Longoni Bilardo Salonunda Türkiye geneli 3 bant bilardo turnuvası düzenlendi. 3 gün süren turnuvada 24 ilden 64 sporcu yarıştı. Hayli çekişmeli geçen karşılaşmalar sonucunda Kahramanmaraş bölgesinden Şemsettin Azimli ve Ahmet Alp finale kaldı.

Sağanak yağış ve yıldırım düşmesi sonucu elektriklerin kesilmesi nedeniyle karşılaşmaya kısa bir süre ara verildi.

Batman Valisi Yılmaz Arslan’ın da izlediği final karşılaşmasını 40’a 27 kazanan Şemsettin Azimli turnuvanın birincisi oldu. Ahmet Alp ikinci, Erkan Aktı üçüncü oldu.

Turnuva sonrası düzenlenen ödül törenine dereceye girenlere kupa ve madalyaları takdim edildi.

Batman’da bu ve benzeri etkinliklerin yapılıyor olmasından mutluluk duyduğunu belirten Vali Yılmaz Arslan, “Batman’ın gerek bilardo alanında gerekse diğer spor alanlarında Türkiye bölge şampiyonaları, Türkiye şampiyonları hatta uluslar arası şampiyonaları yapabilecek donanım ve altyapıya sahip olduğunu ve bu tip organizasyonları kaldırabilecek kapasiteye sahip olduğunu söylemek istiyorum. Genelde Doğu ve Güneydoğu ile ilgili konular gündeme geldiğinde batıdaki yanlış algının bu tür güzel organizasyonlarla değişeceği ve dönüşeceğini düşünüyorum” dedi.

Batman Bilardo İl Temsilcisi Zübeyir Altun, bu tür organizasyonların Batman’ı en iyi şekilde tanıtabilme ve bölge halkının misafirperverliğini gösterebilme açısından önemli fırsatlar olarak görülmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Bu denli geniş kapsamlı organizasyonların, ülkenin her köşesinde yaşayan insanlar arasındaki dostluğu ve kardeşliği pekiştiren sosyal ve sporsal aktiviteler olduğunu belirten Altun, ilgili kurum ve kuruluşların desteği ve halkın göstereceği ilgi ve alaka ile bu tür organizasyonların ilerleyen zamanlarda da tekrarlanabileceğini ifade etti.

Ödül törenin ardından Vali Arslan’a katkılarından dolayı plaket verildi. Plaket törenin ardından Vali Arslan, salondakilerin ısrarı üzerine bilardo oynadı. Turnuvada ilk 4 dereceyi paylaşan sporcular düzenlenen tören ile ödüllerini aldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol