Öne Çıkanlar ÖZEL SANKO OKULLARI ÖĞRENCİSİNİN YÜZME BAŞARISI PİAZZANIN MERCEDES ÇEKİLİŞİ YAPILDI 12 ŞUBAT RUHUNU KADINLAR TAŞIDI Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye alevi

Bu haber kez okundu.

ÖZBOLAT: “2B YURTTAŞI GÖÇE ZORLUYOR!”
 Milletvekili Durdu Özbolat, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına verdiği dilekçede, aşağıdaki sorularının Başbakan R.Tayyip Erdoğan tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını istedi.

 

Özbolat “Halk arasındaki adı ile 2B kanunu olan, “Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi Ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi İle Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun” kabul edilerek yürürlüğe girmiştir. Yasaya göre orman vasfını yitirmiş arazilerle hazineye ait araziler, yüzyıllardır yurttaşlarımız tarafından üretim amaçlı kullanıldığı halde, yüksek rayiç bedeller karşılığında satışa çıkarılmakta, insanlarımız işleyeceği topraktan bile yoksun bırakılmaktadır. Hükümetinizin yüksek gelir beklentisi ile çıkardığı yasa, halkımızın geçimini sağlamak için üzerinde ter döktüğü toprağa el konulmasıyla sonuçlanmaktadır” dedi ve ekledi;     


Bu çerçevede;

 1-Yüksek rayiç bedeller nedeniyle arazisini kaybederek, topraklarını ve köylerini boşaltan yurttaşlarımız var mıdır? 

2-Evsiz ve işsiz kalan bu yurttaşlarımızın mağduriyetini önlemek için tedbir alınmış mıdır? 

3-Adı geçen kanun yürürlüğe girmeden önce, 2B kapsamında olan arazileri ucuza alan yabancı yatırımcı veya yerli bürokrat ve siyasetçi var mıdır? Bunların tespiti yönünde bir çalışma başlatmayı düşünüyor musunuz? 

4-Söz konusu 2B arazilerinin satışında uygulanan rayiç bedellerin tespiti kimler tarafından yapılmaktadır? Rayiç bedelleri belirleyen kişiler arasında, 2B arazisine sahip olanlar var mıdır? Sorusunu sordu, cevabını istedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol