banner1106
Öne Çıkanlar MHP Kahramanmaraş İL BAŞKANI DOĞAN BAŞVURUSUNU YAPTI TENİS İL BİRİNCİLİĞİ TURNUVASI TAMAMLANDI ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMADIK! UNUTMAYACAĞIZ! YAPILAN HER KONGRENİN BİR ANLAMI VAR

Bu haber kez okundu.

KUMAŞIR GÖLÜ CAN ÇEKİŞİYOR!

 Dönemin Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, bu güzide mesire alanını kurtarmak, yeniden sosyal yaşama kazandırmak amacıyla, iki yıl önce Tarım Doğa, Çevre ve Kültür Derneğince başlatılan ve Avrupa Birliğinden 10 bin auro hibe kazanan “Kumaşır Gölü bizim gölümüzdür” isimli proje ile ilgili çalışmalar başlatılmış, bunun yanında bu süre içinde göl etrafında yaşayan Hacımustafa köyü ve Gölbaşı obası sakinlerine yönelik eğitim çalışmaları verilmişti.

Hatta, bu doğal güzellikler manzumesi mesire alanını kurtarmak adına bir bayan hemşehrimiz de projeyi üstlenmişti.

Kumaşır Gölü, kente gelen turistlerin merak ettiği noktalardan biri. Malik Ejder Türbesi civarında ve kente çok yakın.


HER GEÇEN GÜN DAHA DA KÖTÜYE GİDİYOR!

Geçmişte insanların piknik ve balık avlama alanı olarak değerlendirilen, yeşil ve benzersiz manzarası eşliğinde dinlenme alanı olarak gösterilen Göl, şimdi bataklık haline geldi.

Görüntüsü ise ürkütücü. İnsanlar bırakın suya girip serinlemeyi, kenarından geçmeye bile korkuyor.

Kurtarılmayı bekliyor iken, bu meselede halen kimsenin elini taşın altına koyduğu yok! Sayın yetkililer, Kumaşır Gölü kurtarılmayı, eski temiz ve piknik-mesire alanı olabileceği günleri bekliyor.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1112

banner1114

banner1118

banner1122banner1123