banner1351
Öne Çıkanlar DULKADİROĞLUNDA PAZAR YERLERİ DEĞİŞİYOR VE DÖNÜŞÜYOR ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI öneri MEHMET DERE KESİNLEŞEN MHP K.MARAŞ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI‏ LİSTESİ

Bu haber kez okundu.

GAP GAZETECİLER BİRLİĞİ VE MGC’DEN ORTAK GÖRÜŞ: “İKİ SEÇİM BİR ARADA YAPILMALI”

Muş Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz’a GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Bülent Toplu eşlik etti. Görüşmede güncel konular ile yerel basının soranlarının değerlendirilmesinin yanı sıra 2023 seçimleri de konuşuldu.

2023-2024 seçimlerinin bir arada yapılması noktasında MGC Başkanı Özbey ile görüş birliği içerisinde olduklarını belirten Başkan Kıymaz, “Çıkarılacak bir kanunla 2024 yılında yapılacak yerel yönetimler seçimlerinin de 2023 seçimleriyle birleştirilmesinin ülke yararına olacağını düşünüyoruz” dedi.

Bölgede sıcak gelişmelerin yaşandığına değinen Kıymaz, “Suriye’de sıcak bir durum var. Kuzeyde Ukrayna-Rusya Savaşı duruyor. Ege’de Akdeniz’de problemler var. Bu süreçte Türkiye’nin 1,5-2 yıl iç siyasete odaklanması doğru olmaz. Muhtemelen 2023 seçimleri sonrası görev alacak hükümet sert kararlar almak isteyecektir. Yapılacak genel seçimler sonrası bir yıl geçmeden bir daha yerel seçime gidilmesi yeni güvenoyu almış hükümet problemlere odaklanayım derken, bu defa tekrar yerel seçim atmosferine girilmesi hükümetin çalışma temposunu mutlak surette olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle iktidarı, muhalefeti bir araya gelerek ülke menfaatlerine olacak şekilde 2023 seçimleriyle birlikte 2024 belediye seçimlerini de birleştirecek bir düzenleme için adım atmalıdırlar” diye konuştu.

ÖZBEY: KIYMAZ BAŞKANIN ÇAĞRISI İSABETLİ

Muş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Emrullah Özbey ise GAP Gazeteciler Birliği Cemiyeti Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Başkanımızın çağrısı isabetli bir çağrı ve desteklenmesi kanaatindeyim. Başkanımızın bu çağrısına destek veriyoruz. İki seçim bir arada olmalı ve seçilecek veya devam edecek hükümet 5 yıl seçim kaygısından uzak çalışmalıdır. Türkiye etrafında bu kadar tehdit varken seçim tartışmalarıyla ülkenin gündemi dolmamalıdır” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol