banner1106
Öne Çıkanlar DEMOKRASİNİN EN KESKİN VİRAJI YERE İZMARİT ATANA 65 TÜKÜRENE 35 LİRA CEZA! OKULLARARASI KORT TENİSİ MÜSABAKASI 2. KEZ ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI ŞAMPİYONLUK ŞARKILARI BAŞLADI

Bu haber kez okundu.

VAKKASOĞLU’NDAN ÇAĞLAYANCERİTLİ ÖĞRENCİLERE SINAV MOTİVASYONU KONFERANSI

       Çağlayancerit Kaymakamlığı, Çağlayancerit Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Oruçpınar Yaptırma ve Yaşatma Derneği  ve  Çağlayancerit İmam Hatip Mezunları Derneği’nin katkılarıyla, Kahramanmaraşlı  Eğitimci Yazar Vehbi Vakkasoğlu  öğrencilere sınav motivasyonu ile ilgili konferans verdi.  

       Vakkasoğlu, öğleden önce  Çağlayancerit Belediyesi  Sosyal Tesisleri  Konferans  Salonunda Çağlayancerit Merkezindeki  Lise 12. Sınıf öğrencilerine, öğleden sonra ise yine aynı yerde  Çağlayancerit  Merkezindeki  Ortaokul  8. Sınıf öğrencilerine,  Çağlayancerit İlçesi  Düzbağ Ortaokulu Okul Bahçesinde ise Düzbağ Mahallesi’ndeki 8 ve 12. Sınıf öğrencilerine  Sınav Motivasyonu üzerine Konferans verdi. 

VAKKASOĞLU; “ÖĞRENCİLER ZAMANI DÜZENLİ VE PLANLI KULLANMALI”

Çağlayancerit Kaymakamlığı’nın Pandemi  koşulları talimatları doğrultusunda, , Öğrenciler, Pandemi  Kurallarına azamî riayet ederek, Maske kullanma ve Sosyal  Mesafeye uygun hareket etmek suretiyle  konferansa  katıldılar. 

        Güzel  ve verimli geçen  her üç konferanslarda öğrencilere bilgiler veren eğitimci yazar Vehbi Vakkasoğlu ; Öğrencilerin  zamanlarını planlı   ve düzenli  kullanmaları gerektiğini söyledi. Vakkasoğlu; “Hayat bir sınav. Bu gireceğimiz sınav hayatın sonu değil. Pandemi bize  hayatın ne kadar fani, ölümün de ne kadar âni olduğunu  gösterdi. Ailemize, vatanımıza, milletimize hayırlı erdemli insanlar olmamız gerekir. Bu çok önemli” dedi.

Eğitime geldiği günden beri azami ihtimam gösteren Çağlayancerit İlçe Kaymakamı Özgür İşçimen; “Sınava girecek olan siz sevgili öğrenciler ben inanıyorum,  sizler başaracaksınız. Bizler  sizlerin her zaman yanında olacağız” dedi.

Konferansa, Çağlayancerit Kaymakamı Özgür İşçimen, Çağlayancerit Belediye Başkanı Hanefî Sarıaltun, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü idareci ve öğretmenleri de iştirak ettiler. 

Konferansa katılan öğrenciler; “ Vehbi Vakkasoğlu’ndan çok güzel bilgiler edindik. . Bu tür konferansların bundan sonrada düzenlenmesini istiyoruz. Kaymakamlığımıza ve katkıda bulunanlara teşekkür ediyoruz” dediler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1112

banner1114

banner1118

banner1122banner1123