banner1320
Öne Çıkanlar KIRSALDA DA O OLACAK BAŞARILARI KONUŞMALIYIZ” MAHÇİÇEK EJDER ORUÇ TEŞKİLATLARI HEYECANLANDIRIYOR BÜYÜKŞEHİR HALK EKMEK HER YERDE…

Bu haber kez okundu.

‘ZALİM MAHMUT’ KAHRAMANMARAŞ’TA
 Salim Dündar Müftülüoğlu’nun yazıp yönettiği oyun bugün ve yarın akşam saat 20.00’da Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde sahnelenecek.Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde satışa çıkarılan biletlerin  bitmek üzere olduğunu dile getiren Kahramanmaraş Devlet Tiyatrosu Müdürü Orhan Başpınar yaptığı açıklamada; Kahramanmaraş Devlet Tiyatrosunun 2010 yılından bu yana Ekim ayı ile Mayıs ayları arasında sezonluk olarak her hafta Çarşamba ve Perşembe günleri Kahramanmaraş’ın hizmetinde olduğunu belirterek; ‘Türkiyede sadece 21 ile Tiyatro sahnesi var bunlardan biride Kahramanmaraş’ta diğerlerinde neden yok, çünkü seyirci potansiyeli yok. Kahramanmaraş’ın salonu büyüklük olarak Türkiye’nin 3’ncü büyük salonu ve bu salonu doldurmamız lazım, şu an sınırdayız ve biz Kahramanmaraşlı hemşerilerimizden bu tiyatronun kapanmaması için destek istiyoruz. Fiyatlarımız çok uygun olup internet ortamında alabileceğiniz gibi NFK Kültür Merkezindeki gişemizden de alınabilir, İnsanlarımızın dizilerde ve sinemalarda hayranlıkla seyrettikleri karakterleri burada sahnede görme ve tanışma imkanıda bulabilirler’ dedi.

   
  

ZALİM MAHMUT’UN KONUSU

Kurtlar Vadisi Pusu, Kılıç Günü, Suskunlar, Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam ve Karadayı dizilerinden tanıdığımız Atsız Karaduman ile yine sesi ile Kurtlar Vadisi Pusuda Necati Şaşmaz (Polat Alamdar)’ın, Huzur Sokağı ve Doktorlar dizisinde Kutsi’nin, Gümüş dizisinde Kıvanç Tatlıtuğ gibi birçok yerli ve yabancı oyuncunun sesi olan Umut Tabak ve birbirinden ünlü sanatçıların rol aldığı 30 kişilik bir ekip tarafından sahnelenecek “Zalim Mahmut’un konusu şöyle; Bir köyün ahalisi, olur olmaz nedenlerle birbirini yiyince, bu boşluğu birileri haliyle dolduruveriyor. Mahmut Bebe, nasıl zorla Mahmut Reis yapılıyor... Birbirini sevemeyen, birbirine güvenemeyen, yan yana gelemeyen insanlar, Mahmut Belasına çatıyorlar... Beladan kurtulmak için bir araya geldiklerinde ise... Müzikli, keyifli, kıssalı - hisseli bir oyun.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol