banner1320
Öne Çıkanlar siyaset KAHRAMANMARAŞ TA BİR İLK DOĞA SPORLARI PANELİ SİYASİ PARTİLERDE ADAYLAR BELLİ OLDU Olimpik gün yürüyüşüne büyük ilgi ÇAKIROĞLU DERNEĞİ BUĞDAYLARI BİÇERDÖVERLE BULUŞTURDU

Bu haber kez okundu.

ÜNAL MÜJDE VERDİ; KUZEYE TEKNİK ÜNİVERSİTE

“Özledim de geldim!” deyince, gözlerinin içi gülümsedi, “Ben de sizi özledim Mehmet abi” deyiverdi.

Zemzemi içtik, hayırlı uğurlu olması dileğimizi yineledik.

Gazeteci ile siyasetçi bir araya gelince ne konuşur, tabi ki siyaset.

Yerel yönetim, büyükşehir, kentin bekleyen acil sorunları, ilçeler, hizmetler…

Oturduk makamında, tam 28 dakika bunları konuştuk.

Siyasetin marka ismi gazetemizi incelerken, okurken, rahatsızlık sonrası kendini toparlamış gibiydi ki, neşesi, keyfi yerindeydi.

Tabi sayın Ünal’ın sağlığının iyi olması bizi de sevindirmişti.

Önce selamları ilettik, il Başkanı Fatih Erkoç’un, meslektaşım Mehmet Taş’ın, televizyonumuzun yetenekli ve karizmatik genel müdürü Cüneyt Beyit’in, başarılı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü A.İhsan Kabakçı’nın…“DURMUŞ KÜÇÜK,  DERVİŞ ADAM!”

Gazeteyi okuyor bir yandan. Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük ile ilgili haber ilgisini çekiyor. “Derviş gibi adam!” diyor, başarılı buluyor.

Bu arada Küçük’ü arıyorum, hal hatır faslından sonra telefonu Ünal alıyor, iki kelam da o ediyor, kapatıyoruz.

Büyükşehirle başlıyoruz sohbete. Bu statü ile Kahramanmaraş’ın hizmet alacağını, güçleneceğini, zenginlik olacağını söylüyor. Bunu derken bir yandan da Başkan Mustafa Poyraz ile yaptığımız canlı yayın haberini okuyor. Sonra “Usta maçı 6 ay erteledi, herkes soyunma odasına, marş marş!” başyazısına geliyor sıra.

Beğeniyor olmalı ki, gülümsüyor ve ekliyor; “Güzel olmuş, ellerine, yüreğine sağlık”MİLLETVEKİLİNİN YERİ ANKARA!

Çoktandır Kahramanmaraş’a gelemediğini söylüyor. Tabi bunda Hac görevi ile rahatsızlığın verdiği zaman dilimi ilk sebep. “Aslında…” diyor ve devam ediyor; “Aslında milletvekillerinin Maraş’ta ne işi var, milletvekili burada olacak, çalışacak, gelen talepleri, projeleri değerlendirecek, hayata geçirecek. Meclis çatısı altında şehrini temsil edecek, insanlığa, hemşehrilerine hizmet edecek. Biz vekilleri Maraş’ta gezsinler, tozsunlar diye seçmedik ki…”

Yine gözlerini gazeteden ayırmadan söylediği şu oluyor; “Bakın, Maraş’a bakanlar geliyor, gidiyor. Hep sizin için, bizim için. Kentin sorunlarını yerinde görüp çözüme kavuşması için çabaları. TSO Başkanımız Kemal Karaküçük ve arkadaşları geldi, Bakanla görüştü,  sanayi ve iş dünyasının sorunlarını taşıdılar. Bunun gibi.. Milletvekili Maraş’a gelip ne yapacak! O’nun görevi yeri Ankara…”

KISIK YOLU İMKÂNSIZ GİBİ

Bir ara söz medyadan, Kahramanmaraş yerel basınından söz açılınca,  iltifat etme gereği duymuş olmalı ki, “Benim nazarımda, Mustafa Karaalioğlu ne ise, (Star Gazetesi icra kurulu başkanı ve genel yayın yönetmeni) sen de Kahramanmaraş medyasında aynısın!” dedi ve ekledi. “Mehmet Taş da öyle…”

Bu cümle bile bizi şımartmaya yetti mi, düşünmedim o sıra.

Çünkü mesele Mehmet Fiskeci meselesi değil, konu yerel siyaset, yerel yönetim ve milletvekillerinin hizmeti idi. Düğmeye basınca, “Önce şu yol… Göksun – Kahramanmaraş arası. Bir an önce bitirilmesi lazım. Bütün ağırlımız burada. Bir de Kahramanmaraş - Elbistan arasını yarım saate indirecek Kısık Vadisinden geçecek proje vardı. Geçenlerde Karayolları Genel Müdürü de düşüncesini paylaştı bizimle,  biraz imkânsız görünüyor. Sonra, Elbistan- Afşin arası… Yolu… Duble yol olacak, bunun için çalışmalar başladı, düğmeye basıldı.”

Bütün bunları saniyesinde söylerken,  gözlerini gazeteden, haberlerden ve yazılardan ayırmıyor. Başyazıyı, “Büyük usta maçı 6 ay geriye erteledi, herkes yerine marş marş!” için ağzından çıkan kelime şu oldu,  “Hayırlısı olsun!”

ELBİSTAN’A TEKNİK ÜNİVERSİTE!

Eğitime büyük önem verdiği, sağlık alanındaki yatırımlar kadar, spor yatırımlarına da ayrı bir  yer ayırdığını bildiğimiz Mahir Ünal, özellikle gazete haberlerinden yola çıkarak, “İşte bu, biz bunun için, bunlar için varız ve olmalıyız. Memlekete hizmet gitsin yeter!”  diye konuştu, arkasından da bir müjde verdi ki, sanıyorum bu bilgi ilkti. Bunu da bizimle paylaştı.

Şunu söylemişti sayın Ünal; “Eğitim günlük yaşamın olmazsa olmazı. Kahramanmaraş’ta bir üniversite var. Bunu göz önünde bulundurarak, bir ikinci üniversiteyi, Afşin ile Elbistan arasına, bir Teknik Üniversiteyi hayata geçireceğiz Allah’ın izni ile. AK Parti iktidarı, sağlıkta ve eğitimde büyük devrimler yapmış, çığırlar atlatmıştır. Kahramanmaraş’ta kurulacak ve her iki ilçenin ortasına yapılacak Teknik Üniversite, eğitim-öğretim kalitesinin artmasına katkı sağlayacaktır”

Yarım saatlik hanek sonrası vedalaştık, o büyük ve usta siyasetçi selamlarını iletti bizim aracılığımızla tüm Kahramanmaraşlılara…

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol