Öne Çıkanlar MHP İLK TOPLANTIYI YAPTI AKGEMCİ DE ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI DAVUTOĞLU MÜJDE VERDİ ÜNİVERSİTE SOKAĞINDA GÜLLER AÇTI BÜYÜKŞEHİRİ TUTANA AŞK OLSUN! 3-1

Bu haber kez okundu.

UKDE’DEN BİR BAŞUCU KİTABI DAHA
 Doç.Dr.Necla GÜNAY’ın derlediği XX.YÜZYILDA MARAŞ (Ermeniler, Türkler, Müslümanlar) isimli eser makalelerden oluşurken, eserin editörlüğünü ise bu kentin tarihine, geçmişine ışık tutan değerli edebiyatçı-yazarlardan Yaşar Alparslan ile Serdar Yakar yapmış.
Kapak tasarımını Şükran İşçi’nin yaptığı 288  sayfadan oluşan eserin ilk sayfasında yazar  Doç.Dr.Nejla Günay’ın yaşamından kesitler aktarılırken, 20. yüzyılda  Maraş’ın siyasi tarihini ele alan makalelerden oluşan eserde, aynı zamanda kentin kültürel ve ekonomik tarihine de yer verilmiş.


Eserin arka kapağında yazar Yaşar Alparslan, eser basıma girmeden önce belediyenin düzenlediği ‘Uluslararası Osmanlı Döneminde Maraş Sempozyumu’a bir eserle katılma  düşüncelerini A.Kadir Kurtul’a açtıklarını, onun da bu eserin basılmasına katkı sağladığını belirterek; “Bu kitabı çıkartmadan önce düşüncelerimizi sayın Kadir Kurtul ile paylaştık. O da bu düşüncemize iştirak etti. Sempozyuma, dolayısıyla memlekete kültürüne katkıda bulunmak için eseri bastırmayı kabullendiler. Biz eseri bu sebeple onun adına basıyoruz, dağıtıyoruz.  Ona da memlekete namına şükranlarımızı arz ediyoruz. Allah memleketimizde onun gibi servetinin üstünde oturmasını bilen insanların sayısını çoğaltsın, artırsın istiyoruz.” demiş, onu yetiştiren muhterem büyükleri İsmail Kurtul amcamıza hürmetlerini sunmuştu.

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol