banner1320
Öne Çıkanlar KIRSALDA DA O OLACAK BAŞARILARI KONUŞMALIYIZ” MAHÇİÇEK EJDER ORUÇ TEŞKİLATLARI HEYECANLANDIRIYOR BÜYÜKŞEHİR HALK EKMEK HER YERDE…

Bu haber kez okundu.

TİCARET BORSA’SINDAN 5 YILDIZLI HİZMET
 Konu hakkında bir açıklama yapan Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Duran Balsuyu; “Kahramanmaraş Ticaret Borsası; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği “Oda ve Borsa Akreditasyon projesi”  kapsamında yapılan çalışmalar ve denetimler sonucunda Akredite Borsa oldu. 28 oda ve borsanın daha akreditasyon belgesini aldığı 8. Dönemle beraber Akredite oda-borsa sayısı 129’a ulaşmıştır.Oda/Borsa Sistemimizin iş dünyası nezdinde ki saygınlığının artırılmasını, Borsalarda sunulan hizmet türlerinin genişletilmesini, hizmet kalitesinin iyileştirilmesini ve Türk Oda/Borsa Sisteminin Avrupa Oda/Borsa Sistemine uyumunun sağlanmasını amaçlayan Akreditasyon Sistemi; EUROCHAMBRES ve İngiltere Odalar Birliği işbirliği ile İngiltere ve Almanya Oda sistemlerinin en iyi uygulamaları da dikkate alınarak, 2001 yılından itibaren Oda/Borsa Akreditasyon Modeli olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından geliştirilmiştir.

TOBB Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi bir süreçten ibaret olup, önce hazırlık aşaması yaklaşık bir yıl devam ediyor. Hazırlık çalışmalarının yapıldığı dönemde sistem altyapısı oluşturuluyor. Ardından denetim sürecine girilerek belgelendirme yapılıyor. Belgelendirmenin ardından 5 yıldızlı uygulama süreci başlıyor” dedi.

ÜYELERİN REKABET GÜCÜNÜ ARTIRMAK

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Duran Balsuyu, Akredite Borsa olma ile ilgili ise şunalrı söyledi. “Akreditasyon çalışmalarını borsamızın hizmetlerinin kalitesini mükemmele ulaştırmak amacıyla başladıklarını, üyelerimizin rekabet gücünü artırmak için borsamızın hizmet kalitesi ve kurumsal kapasitesinin, Avrupa ve diğer gelişmiş ülkelerindeki emsallerinin seviyelerine çıkarılmasını hedeflemekteyiz. Bugün beş yıldızlı otel müşterisine nasıl hizmet veriyorsa, 5 yıldızlı oda ve borsalar da bu kalitede hizmet verecektir.

Türk sanayicisinin artık sadece kendi ilindeki, ülkemizdeki firmalarla değil, dünyanın dört bir yanındaki ülkelerin firmaları ile rekabet ettiğini vurgulayan Balsuyu şunları söyledi: “Sadece kendi ilimizin, ülkemizin pazarına değil, tüm dünyaya mal satmak mümkün. Kendini dünya ile rekabete hazırlayan firmalarımızın önünde müthiş imkânlar olacak. Firmalarımız değişsin, küresel rekabete uyum sağlasın derken, onların asli temsil mekanizması olan oda/borsalarımız aynı kalamaz. Bizler de değişmek ve kendimizi geliştirmek zorundayız. Tek amacımız üyelerimize en üst seviyede etkin hizmet sunmaktır”


BÖLGEMİZE FAYDALI OLMAK!

Kalite anlayışına önem veren Kahramanmaraş Ticaret Borsası, Borsa Akreditasyonu yanı sıra, bünyesinde ISO 9001:2008 kalite yönetim sistemi ve ISO 17025 Laboratuar Akreditasyon sistemini başarı ile yürütmekte olduğuna dikkat çeken Balsuyu, son olarak şunları söyledi;  Ayrıca üyelerine ve çalışanlarına çeşitli konularda eğitimler vererek bölgesine faydalı olmak için çalışmaktadır. Bu kapsamsa DOĞAKA’nında desteklediği Kurumsal Kapasitenin arttırılması eğitimlerini başarı ile vermiştir. Son olarak 2012-2015 yılları kapsayan Stratejik plan çalışmalarını yaparak, Kahramanmaraş Ticaret Borsası Stratejik plan kitabını hazırlanmış bulunmaktadır.” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol